Armie Zdobywcy – grudniowa nowość Studia Lain

Armie Zdobywcy, komiks z gatunku dark fantasy, już w grudniu ukaże się nakładem Studia Lain.

To pierwsze ważne dzieło Jean-Claude’a Gala, francuskiego mistrza rysunku komiksowego, ze scenariuszem Jean-Pierre’a Dionneta, wydane oryginalnie w 1977 roku. Co ciekawe, w sprzedaży będą dwa wydania – z okładką standardową (po lewej) i limitowaną (po prawej). Premiera – 18 grudnia.

armie zdobywcy

Nota wydawcy:

Arcydzieło komiksu europejskiego. Mistrz gatunku Jean-Claude Gal w najlepszej formie.

Album Armie Zdobywcy na ponad 200 stronach zbiera historie – Katedra, Fanastyczna Armia i Cykl Arna. To prace, które na zawsze zmieniły oblicze komiksu. To absolutna klasyka, która w ogóle się nie zestarzała. Zachwyca dokładnie tak samo, jak w dniu swojej premiery. Dzięki obsesyjnie szczegółowej kresce, pełnych rozmachu kadrach możemy wybrać się w niezwykłą podróż do fantastycznych światów. Krain rodem z klasyków gatunku fantasy, pełnych niezwykłych budowli, pradawnych tajemnic i kultu zła czającego się w mroku. To także dzięki komiksom z tego albumu magazyn „Heavy Metal” stał się kultowy, a Jean-Claude Gal wymieniany jest obok takich mistrzów jak Moebius, Caza, Bilal czy Corben.

armie zdobywcy

Fot. materiały promocyjne Studio Lain

Fot. materiały promocyjne Studio Lain

Zobacz również: Non Stop Comics skromnie w grudniu

Źródło: Studio Lain, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?