Seriale gangsterskie Netflix | TOP 10

Gangsterskich produkcji nigdy za wiele! A tak się składa, że na platformie Netflix można obecnie znaleźć całkiem pokaźne produkcje telewizyjne należące do tego podgatunku kryminału. Wytypowaliśmy z tego dziesiątkę najlepszych seriali gangsterskich, w dużej mierze zupełnie innych od siebie, ale w dalszym ciągu koncentrujących się na szeroko pojmowanym mafijnym półświatku. Oto seriale gangsterskie na Netflix, które warto obejrzeć!

Zobacz również:

Najbardziej oczekiwane seriale 2021 roku!


SERIALE GANGSTERSKIE NETFLIX

10. Kokainowe wybrzeże

Ranking „TOP 10 seriale gangsterskie Netflix” zaczynamy jednym z mniej znanych seriali z biblioteki serwisu, ale w dalszym ciągu godnym polecenia. Hiszpańska produkcja opowiada o młodym rybaku z Galicji, który decyduje się wejść w świat narkobiznesu. Jego działalność polega na zapewnianiu wygodnego punktu dla przemytników w Ameryce Łacińskiej. Oczywiście mieszanie się z gangsterskim półświatkiem ma swoje konsekwencje.

9. Królowa południa

Dość niestandardowy tytuł na naszej liście, bo opowiada o narzeczonej przemytnika narkotyków. Gdy gangsterzy zabijają jej wybranka, postanawiają także wykonać robotę do końca i zlikwidować także ją samą. Teresa zostaje zmuszona do ucieczki do Hiszpanii. Trafia tam jednak zupełnie odmieniona. Serial bazuje na hiszpańskiej powieści pt. La Reina del Sur.

8. Top Boy

W 2019 roku miał miejsce wielki powrót ciekawego serialu, który dwa pierwsze sezony miał pojawiły się jeszcze na początku poprzedniej dekady XXI wieku. Jego bohaterem jest Dushane, dawny szef gangu, który wcześniej był zmuszony do ucieczki ze Wschodniego Londynu. Po pewnym czasie decyduje się jednak powrócić.

SERIALE GANGSTERSKIE NETFLIX

7. Życie bez pozwolenia

I kolejny zaciąg z Hiszpanii, prosto od Aitora Gabilondo, twórcy Genezy i Patrii, zeszłorocznego hitu HBO GO. Ponownie niesie nas do Galicji, gdzie miejscowy szef policji stara się zwalczyć lokalny kartel, szukając przy tym następcy i zmagając się z wyniszczającą jego organizm chorobą.

6. Narcos: Meksyk

Kontynuacja serialu Narcos trzyma naprawdę wysoki poziom. Przenosimy się w lata 80., gdzie grany przez Diego Lunę Félix Gallardo buduje nowe imperium przemytnicze. Rozpracowuje go zaś agent Enrique „Kiki” Camarena (znakomity Michael Peña).

5. Synowie anarchii

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych seriali na naszej liście. Wartka akcja, świetnie dobrani aktorzy i genialna muzyka koniec końców górują nad nieco tasiemcową strukturą serialu. Głównym bohaterem jest Jax Teller, będący wiceprezydentem i synem założyciela tytułowego gangu. Znalezione notatki ojca zmieniają jego podejście do życia.

SERIALE GANGSTERSKIE NETFLIX

4. Ozark

Tuż przed podium znajduje się produkcja, która pokazała, że Jason Bateman naprawdę zna się na swojej robocie. Wciela się w doradcę finansowego, który wraz z rodziną ucieka z Chicago do tytułowego Ozark. Tam musi wyprać 500 milionów dolarów, które jest winny bossowi mafii. Zwroty akcji, ciekawe postaci i klimat gwarantowany.

3. Suburra

W pierwszej trójce mieście się z kolei znakomita produkcja z Włoch, oparta na bestsellerowej powieści o tym samym tytule. Bohaterami jest trójka mężczyzn z różnych środowisk, starających się osiągnąć swoje cele w świecie rządzonym przez mafijne układy, rząd i Kościół. W ten fascynujący świat wejdziemy na dłużej!

GANGSTERSKIE NETFLIX

2. Narcos

Dla wielu Narcos to z pewnością numer jeden na liście. Wagner Moura tworzy niezapomniany portret Pablo Escobara, legendarnego bossa kartelu narkotykowego w Kolumbii. Wielowątkowa produkcja przedstawia jego walkę ze starającymi się go za wszelką cenę zlikwidować władzami federalnymi USA.

1. Peaky Blinders

No i czas na absolutnego lidera! Ekipa serialu Stevena Knighta rozpoczęła właśnie zdjęcia do szóstej i ostatniej serii. Niesamowicie zmontowana i opowiedziana historia mającego na wpół cygańskie pochodzenie Thomasa Shelby’ego (rola-wcielenie Cilliana Muprhy’ego) i jego rodziny, stojącej na czele wpływowego gangu w Birmingham.

SERIALE GANGSTERSKIE NETFLIX

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?