Oscary – nowa kategoria i inne zmiany nadchodzą!

Oscary zawalczą o większą popularność. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej po ostatnich fatalnych wynikach oglądalności ceremonii rozdania nagród zdecydowała, że należy wprowadzić parę zmian.

Najbardziej zaskakującą z nich jest nowa kategoria, w której Oscary będą rozdawane. Będzie to „film popularny” i o statuetkę powalczą najatrakcyjniejsze i zarazem najbardziej dochodowe blockbustery. Chodzi tu o takie produkcje, jak m.in. Deadpool 2, czy Avengers: Wojna bez granic. Kryteria do wyłonienia nominowanych nie zostały jeszcze opublikowane.

Kolejną zmianą jest czas trwania gali. Zostanie on skrócony do trzech godzin, a niektóre nagrody rozdawane będą… podczas reklam. Aby widzowie jednak nie stracili wszystkiego, momenty z wręczania tych wyróżnień zostaną zmontowane i pojawią się w późniejszych chwilach ceremonii.

Fot; Materiały prasowe

Zobacz również: Joanna Kulig i Zimna wojna faworytami do Oscarów wg amerykańskich portali

Akademia pragnie także zerwać z tradycję, że nagrody rozdawane są zawsze w drugiej połowie lutego. Data gali przesunięta zostaje na 1. tydzień miesiąca, dlatego  92. edycja rozdania nagród odbędzie się 9 lutego 2020 roku. Ta decyzja także wydaje się być zaplanowanym działaniem marketingowym. Organizatorzy pragną, aby statuetki zostały rozdane w sezonie.

Czy Oscary staną się dzięki nowej kategorii i innym zmianom popularniejsze? Ulubione filmy widzów mogą na to wpłynąć. Czas pokaże. A Wy co sądzicie na temat tych nowości?

Źródło: The Hollywood Reporter/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Gajoz pisze:

Recepta jest dosyć prosta. Mało kto już wierzy w wybory Akademii. Wygrywają filmy promujące poprawność polityczną i tolerancję gender. Magia kina została utracona. Tym samym Gala już nie wzbudza emocji, bo można przewidzieć wyniki.

Awers pisze:

Poprawcie datę, zapewne chodziło o: „(…) odbędzie się 3 lutego 2019 roku(…)”.

Katarzyna Skrzynecka pisze:

Chodzi o ceremonię rozdania Oscarów, która odbędzie się za 2 lata. Przyszłoroczna odbędzie się 24 lutego, według „starych” zasad kalendarzowych. Ale rzeczywiście, jest błąd, bo gala w 2020 roku ma odbyć się 9 lutego, a nie 3 😀 Już poprawiam.

Awers pisze:

Ale jeśli mowa w artykule o „Infinity War” i jeśli miała by tego filmu dotyczyć zmiana (szansa na Oscara), to wtedy byłaby mowa o przyszłorocznej gali, a nie tej w 2020. Na tą za dwa lata „załapie” się „Avengers 4”, które jak już wiadomo nie będzie miało podtytułu „Infinity War: Part II” 🙂

Katarzyna Skrzynecka pisze:

Jeszcze nie wiadomo, czy nowa kategoria pojawi się na przyszłorocznej gali. Jeżeli tak, to wtedy wyżej wymienione tytuły będą miały szansę. Jeżeli nie, posługują one za przykład, o jakie filmy chodzi w nowej kategorii 🙂

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?