303. Bitwa o Anglię polskim tytułem filmu o Dywizjonie 303. Zobacz oficjalne zdjęcia z produkcji

Polski dystrybutor Kino Świat opublikował w mediach społecznościowych kilkanaście oficjalnych zdjęć z produkcji filmu Hurricane, który w naszym kraju trafi do kin pod nazwą 303. Bitwa o Anglię. Projekt zapowiadany jest jako „pełna rozmachu i emocjonujących podniebnych walk superprodukcja”.

 

Marcin Dorociński, gwiazda „Gry o tron” Iwan Rheon i syn Mela Gibsona – Milo w filmie o Dywizjonie 303! . Oto oficjalne…

Opublikowany przez Lubię KINO na 16 lutego 2018

303. Bitwa o Anglię to anglojęzyczna produkcja wojenna w miedzynarodowej obsadzie. Wystąpią w niej znany z Gry o Tron Iwan Rheon (Jan Zumbach), Milo Gibson (John Kent), Marcin Dorociński (Witold Urbanowicz), Filip Pławiak, Stefanie Martini, Nicholas Farrel, Krystof Hadek. Reżyserem filmu jest David Blair –zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Za efekty specjalne odpowiada firma Lipsync Post, mająca na swoim koncie pracę przy zagranicznych produkcjach z największymi hollywoodzkimi gwiazdami. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Śliskowski (Generał Nil, Czas Honoru. Powstanie).

Zobacz również: Międzynarodowy zwiastun filmu 303. Bitwa o Anglię

Opis dystrybutora: Jest rok 1940. Władze i ludność Wielkiej Brytanii z rosnącym przerażeniem patrzą na inwazję niemieckiej armii na Europę. Rozpoczyna się bitwa o Anglię, w której doskonale wyszkoleni i doświadczeni piloci Luftwaffe zaciekle atakują alianckie samoloty RAFu. Z pomocą przybywają doborowi polscy lotnicy: Jan Zumbach, Witold Urbanowicz, Mirosław Ferić i Witold „Tolo” Łokuciewski. To weterani, którzy pragną walczyć w obronie swojej ojczyzny nawet poza jej granicami. Początkowa nieufność Brytyjczyków musi ustąpić wielkiemu szacunkowi, jakim Anglicy zaczynają darzyć polskich pilotów. Tak powstaje Dywizjon 303 imienia Tadeusza Kościuszki, który okazał się być najskuteczniejszym oddziałem powietrznym w trakcie bitwy o Anglię. Bohaterom przypisuje się zestrzelenie ponad 120 niemieckich samolotów – to wynik, jakiego nie udało się osiągnąć żadnemu innemu powietrznemu dywizjonowi.

Premiera filmu najprawdopodobniej w 2019 roku.

Źródło: facebook.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?