Aquaman 2 – Black Manta powróci w sequelu?

Prace nad drugą częścią jednego z największych hitów DC ostatnich lat trwają. Póki co trwają spekulacje nad pewnymi powrotami.

Aquaman miał dwóch złoczyńców. Jednym z nich był właśnie Black Manta. Odgrywający go Yahya Abdul-Mateen II jest w trakcie promowania trwającego jeszcze serialu Watchmen. Aktor przyznał, że z przyjemnością zagrałby Mantę w sequelu, żeby dodać jego postaci jeszcze więcej charakteru. Cóż, to w zasadzie niemal na sto procent potwierdza jego powrót. Przy scenie po napisach z „jedynki” trudno by było znaleźć powód, dla którego Warner Bros. miałoby mu nie dać kolejnego angażu.

Black Manta aquaman

Fot. Entertainment Weekly

Zobacz również: Stargirl – zapowiedź kolejnego serialu DC Universe!

Obsada pierwszej części: Jason Momoa – Arthur Curry / Aquaman, Amber Heard – Mera, Willem Dafoe – Vulko, Patrick Wilson – Orm / Ocean Master, Dolph Lundgren – Nereus, Yahya Abdul-Mateen II – Black Manta; Nicole Kidman – Atlanna / matka tytułowego władcy, Ludi Lin – Kapitan Murk i Temeura Morrison – Tom Curry / ojciec głównego bohatera.

Obraz wyreżyserował utalentowany James Wan na podstawie scenariusza autorstwa Willa Bealla i Davida Lesliego Johnsona-McGoldricka. Samą historię opracowali Geoff Johns oraz wspomniani powyżej Wan i Beall. Produkcja oparta została na postaci znanej z kart komiksów DC, a mowa tutaj o Aquamanie stworzonym przez Paula Norrisa i Morta Weisingera. Muzykę do filmu skomponował Rupert Gregson-Williams.

Scenariuszem do drugiej części zajmie się ponownie David Leslie Johnson-McGoldrick. Premiera ma odbyć się w grudniu 2022 roku.

Źródło: ew.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?