Advertisement
Advertisement

Ekranizacja Sniper Elite w drodze!

Nadchodzi kolejna ekranizacja serii gier Sniper Elite. Za scenariusz odpowiedzialny będzie reżyser hitów z udziałem Dwayne’a Johnsona.

W ostatnim czasie wielu twórców postanowiło stworzyć ekranizację różnych gier. W tym roku ma się ukazać film oparty o Mortal Kombat i Resident Evil. Natomiast w przyszłym Uncharted i kontynuacja Sonica, a to tylko w najbliższych latach. Właśnie zapowiedziano kolejną produkcję. Reżyser takich filmów jak San Andreas i Rampage: Dzika Furia, Brad Peyton, dołączył do ekipy odpowiedzialnej za thriller Sniper Elite, oparty na serii kasowych gier o tym samym tytule. Producentem jest między innymi Jason Kingsley, dyrektor generalny firmy Rebellion (zajmującej się produkcją gier; należą do niej prawa do uniwersum Sędziego Dreda, a przede wszystkim Sniper Elite). Był on również szefem Ubisoft Motion Pictures i zajmował się produkcją filmu Assassin’s Creed.  Innym producentem jest Jean-Julien Baronnet z Marlas Studio.

Film ukaże historię elitarnego alianckiego snajpera, Karla Fairburna, który został wciągnięty w intrygę na terenach Londynu w szczytowym okresie II wojny światowej. Jego zadaniem jest uratowanie brytyjskiego premiera Winstona Churchilla przed nazistowskim zabójcą. Baronnet zaznaczył, iż jedną z intrygujących cech głównego bohatera jest to, iż jest on Niemcem, ale pracuje dla Aliantów. Inną, jest osobista relacja istniejąca pomiędzy snajperami przeciwnych frakcji i pewien sekretny powód, który powstrzymuję ich przed zabiciem siebie nawzajem.

Produkcja jest bardzo skupiona na postaciach, gdzie nasi dwaj snajperzy są połączeni tymi intymnymi sekretami. – powiedział Baronnet.

Zobacz również: Watch Dogs: Legion – nadchodzi darmowy weekend

Producentem jest między innymi Jason Kingsley, dyrektor generalny firmy Rebellion (producenta gier; należą do niej prawa do uniwersum Sędziego Dreda, a przede wszystkim Sniper Elite). Był on również szefem Ubisoft Motion Pictures i zajmował się produkcją filmu Assassin’s Creed.

Wraz z Peytonem za scenariusz filmu odpowiedzialny jest Gary Graham (scenarzysta kontynuacji filmu Jestem legendą).

Produkcja ujawni ukrytą historię Fairburne’a, łącząc sprytną i stylową akcję z silnymi postaciami i niesamowitymi pokręconymi sytuacjami. Gdy bomby spadną na stolicę Wielkiej Brytanii, Fairburne będzie musiał dokonać wyboru między losem wojny, a skonfrontowaniem się ze swoimi najgłębszymi sekretami. – powiedział przedstawiciel firmy Rebellion.

Produkcja będzie połączeniem Sherlocka Holmesa i Tożsamości Bourne’a. Natomiast będzie się ona różnić od tradycyjnych filmów snajperskich, takich jak Wróg u bram. Znaczną rolę w produkcji odegra również miasto Londyn i jego obraz. Film ma się różnić od typowych dzieł z dużą liczbą efektownych zabójstw.


Źródło: Variety.com / Ilustracja wprowadzenia: fot. kadr z gry Sniper Elite 4

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?