Drugi sezon serialu Mroczne materie na podstawie powieści Philipa Pullmana. Premiera już dzisiaj w HBO i HBO GO

Serial HBO Mroczne materie to ekranizacja nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule. W rolach głównych występują w nim m.in. Ruth Wilson i Lin-Manuel Miranda. Dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu produkcji są już dostępne w HBO GO.

Mroczne materie to serialHBO i BBC będący adaptacją wielokrotnie nagradzanej trylogii Philipa Pullmana o tym samym tytule, uważanej za współczesne arcydzieło gatunku fantasy. Drugi sezon produkcji rozpoczyna się po tym, jak Lord Asriel otworzył most do nowego świata, a Lyra – zrozpaczona śmiercią swojego najlepszego przyjaciela – postanowiła podążyć za nim w nieznane. W dziwnym i tajemniczo opuszczonym mieście dziewczyna spotyka Willa, chłopca z naszego świata, który również ucieka przed swoją trudną przeszłością. Lyra i Willodkrywają, że ich losy są ze sobą złączone i prowadzą do ponownego spotkania Willa z jego ojcem. Nie jest to jednak takie proste, bo na ich drodze nieustannie pojawiają się przeszkody powodowane rozpoczynającą się właśnie wojną. W tym samym czasie pani Coulterszuka Lyry, abyza wszelką cenę zabrać ją do domu.

W drugimsezonie w serialuponowniewystępują: Dafne Keen, Ruth Wilson, Amir Wilson, Ariyon Bakare, Andrew Scott, Will Keen, RutaGedmintasi Lin-Manuel Miranda. Do obsady w tym sezonie dołączyli: nominowany do Oscara Terence Stamp (Billy Budd), JadeAnouka(serialTurnUp Charlie) i Simone Kirby (Notatki o ciemności).

Mroczne materie produkuje Bad Wolf i New Line Cinema dla BBC One oraz HBO.  Producentami wykonawczymi są: JaneTranter, Dan McCulloch, Joel Collins i Julie Gardner z ramienia Bad Wolf; Philip Pullman, Jack Thorne, Tom Hooper, Otto Bathurst; Deborah Forte, Toby Emmerich i CarolynBlackwood dla New Line Cinema oraz Ben Irving i PiersWenger dla BBC One.

Dwa pierwsze odcinki drugiego sezonu serialu HBO Mroczne materie (His Dark Materials)już od dzisiaj, tj. 17 listopada, dostępne są w HBO GO. Emisja pierwszego odcinka na antenie HBO odbędzie się dzisiaj wieczorem o godzinie 20:10. Premiera kolejnych odcinków co tydzień, we wtorki.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?