Parasite Eve wróci do łask? Nowa marka Square Enix w drodze!

Wygląda na to, że firma Square Enix planuje ponowne powołać do życia Parasite Eve, czyli starą markę, o której zapewne słyszało niewielu młodych graczy. Nie ma w tym nic dziwnego. Wspomniana gra zadebiutowała na rynku w 1998 roku, a więc dwie dekady temu i obecnie praktycznie odeszła w niepamięć. Niemniej Square Enix niedawno zarejestrowało nową markę i brzmi ona następująco: Parasite Eve. Czyżby czekała nas kolejna część? A może remake bądź reboot? Niestety nie podano żadnych oficjalnych informacji, tak więc na razie gracze muszą uzbroić się w cierpliwość. Poza tym nie należy wykluczać możliwości, iż może chodzić o zupełnie nowy projekt, niezwiązany z poprzedniczkami lub zwyczajne wydanie gry na Starym Kontynencie. Poniżej przypominamy zwiastun oryginału.

Zobacz również: Tajne Akta: Tunguska – gra wyjdzie na konsole Nintendo Switch w pełnej polskiej wersji językowej!

Oryginał opierał się na przygodach świeżo upieczonej policjantki. Młoda pani funkcjonariusz o  imieniu Aya Brea staje się świadkiem niezwykłego wydarzenia – otaczający ją ludzie ulegają nagle samospaleniu. Jakby tego było mało, kobieta, która przeżyła przedziwną tragedię, momentalnie zmienia się w bestię i szybko znika w odmętach najbliższych kanałów. Ambitna i odważna policjantka postawia niezwłocznie działać. W towarzystwie partnera stara się rozwikłać tajemnicę zdarzenia, w którym sama uczestniczyła.

Warto dodać, iż Parasite Eve okazało się sukcesem, a co za tym idzie, doczekało się dwóch kolejnych części, jednej wydanej w 1999 roku, a drugiej w 2010.

Źródło: ComicBook.com / Ilustracja wprowadzenia – Square Enix

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?