TOP 10 – Najlepsze filmy z Kevinem Spaceyem!

Ostatnimi czasy kojarzy się tego aktora z pedofilskim skandalem i wykluczeniem ze świata filmowego (serialowego w sumie również). Ale przecież zawsze warto pamiętać, że Kevin Spacey to jeden z najwybitniejszych współczesnych hollywoodzkich aktorów, który wystąpił w ogromnej liczbie wybitnych produkcji. Z okazji jego wczorajszych 61. urodzin postanowiliśmy wymienić dziesiątkę najlepszych, choć nie było łatwo. Zapraszamy!

Zobacz również: TOP 10 – Najlepsze role Philipa Seymoura Hoffmana!


10. Glengarry Glen Ross

Na start dramatu napisany przez Mameta w iście gwiazdorskiej obsadzie. W biurze podupadającej firmy handlującej nieruchomościami, „Premiere Properties”, czterech długoletnich agentów zostaje poddanych ciężkiej próbie. Pewnego dnia zjawia się przysłany przez szefostwo młody, energiczny i pewny siebie doradca Blake (Alec Baldwin), który stawia ultimatum niewydajnym w ostatnich czasach pracownikom. Albo przystąpią do konkursu na najlepsze wyniki sprzedaży i zrealizują stare niechodliwe zlecenia – za co można dostać w nagrodę cadillaca – albo grozi im zwolnienie z pracy.

9. Kroniki portowe

Piękna i zabawna opowieść o zwykłym człowieku podejmującym niezwykłe wyzwania. Adaptacja wyróżnionej nagrodą Pulitzera powieści Annie Proulx z gwiazdorską obsadą i w reżyserii jednego z najciekawszych twórców ostatnich lat – Lasse Hallströma. Zmęczony życiem dziennikarz (Kevin Spacey) poszukuje wytchnienia na odludziu. Z czasem okazuje się jednak, że nawet zapadłe miasteczka mogą dostarczać wielu mocnych wrażeń i że nie ma rzeczy niemożliwych.

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?