Blade będzie polował w MCU! Poznaliśmy następcę Weasleya Snipesa! | SDCC 2019

Tego zapewne mało kto się spodziewał. Wygląda na to, że poznamy nowy postrach wampirów.

Ale nie zagra go już Weasley Snipes, dzięki któremu tak naprawdę przez te wszystkie lata Blade i ukryte społeczeństwo bezwzględnych krwiopijców stali się rozpoznawalni. Dobrany został jednak godny następca w osobie Mahershali Aliego. Rewelacyjny aktor występował już w roli złoczyńcy Cottonmoutha w 1. sezonie serialu Luke Cage, zyskując bardzo dobre opinie. Teraz przejmie zupełnie inną rolę, ale raczej ciężko tutaj o niepokój, jako że Ali zdążył już ostatnio wielokrotnie udowodnić swój aktorski kunszt. Bardziej ciekawi to, jak z materiałem poradzą sobie włodarze Marvela.

Zobacz również: Oto 4. faza uniwersum MARVELA! Znamy tytuły i daty premier!

Blade został stworzony przez Marva Wolfmana. miał swój komiksowy debiut w 1973 roku, gościnnie w dziesiątym numerze Tomb of Dracula. Postać ta nie została wampirem w sposób „naturalny”. Niejaki Deacon Frost, późniejszy arcywróg Blade’a, ukąsił jego matkę, gdy była z nim w ciąży, doprowadzając ostatecznie do jej zgonu. Dziecko jednak oczywiście ocalało, zyskując moce, o jakich każdy inny wampir mógłby tylko marzyć: nie tylko stał się odporny na ugryzienia, ale także nie ranią go płomienie słoneczne, co czyni go swojego rodzaju mieszańcem. Co ciekawe, w filmowej wersji nie rozwinęli wielu jego ciekawych wątków – jak choćby jego „dzienngo” alter ego, jazzowego trębacza Erica Brooksa.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?