Chiny wkrótce otworzą kina?

Większość krajów zachodnich jeżeli jeszcze nie pozamykało swoich lokalnych sal kinowych, zrobią to wkrótce. Tymczasem w miejscu, w którym wszystko się zaczęło, wygląda na to, że jest wprost odwrotnie.

Nie oznacza to oczywiście, że wszystko powróci w tamtym miejscu do normy. W pierwszej kolejności w kinach pojawią się produkcje takie jak Wędrująca Ziemia, Ne Zha Zhi Mo Tong Jiang Shi czy obie części Zhuo Yao Ji. Po wprowadzeniu tychże tytułów, za porozumieniem z USA Chińczycy będą chcieli wprowadzić np. dwie najnowsze części Avengers, Interstellar oraz Incepcję. W połowie kwietnia zaś miałyby dojść produkcje, które z powodu ścisłej kwarantanny nie weszły na chiński rynek – czyli m.in. Jojo Rabbit, Le Mans ’66 czy Doktor Dolittle.

kadr z filmu Zhuo Yao Ji 2

Zobacz również: Bloodshot na VOD jeszcze w tym miesiącu

Straty Chin w box office z powodu zamknięcia kin jeszcze trakcie ichniejszego nowego roku wylicza się na miliardy dolarów, ale być może ruch ten – skoordynowany z polepszaniem się stanu w kraju – pozwoli odrobić straty.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Zhuo Yao Ji 2

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?