Dzieci krwi i kości – Lucasfilm szykuje nowy wielki projekt

Studio to znane jest ze swoich gigantycznych franczyz, które zapisały się złotymi zgłoskami w popkulturze – chodzi oczywiście o Gwiezdne Wojny i Indianę Jonesa. Teraz chcą dodać do tego kolejną ciekawą historię.

Chodzi o adaptację Dzieci krwi i kości, popularnej powieści młodzieżowej z gatunku fantasy od Tomi Adeyemi. Taki kierunek Lucasfilmowi zdecydowała się wyznaczyć Kathleeen Kennedy.

Dzieci z krwi i kości

Fot. Elena Seibert

Zobacz również: Gwiazda Gry o Tron w filmie live-action Disneya

Warto zaznaczyć, że już Fox miał chrapkę na Dzieci krwi i kości, jednak wszystko zostało przerwane w chwili, gdy Disney przejął większą część studia. Czy obejrzymy świt nowej wielkiej franczyzy? To się okaże.

Opis: Niegdyś kraina Orisza tętniła życiem i magiczną mocą, ale to już przeszłość. Teraz, pod rządami bezwzględnego władcy, magowie są ofiarami okrutnych prześladowań. Zélie straciła matkę, a jej lud – wszelką nadzieję. Kiedy jednak nadarza się okazja, aby pokonać monarchę, dziewczyna nie zamierza się poddać! Z pomocą zbuntowanej księżniczki planuje przechytrzyć następcę tronu, który chce położyć kres istnieniu magii.

Orisza to niebezpieczna kraina, królestwo złowrogich śnieżnych lampartusów i mściwych duchów. Ale największym zagrożeniem dla Zélie jest ona sama, musi bowiem zapanować nad własną mocą i coraz silniejszym uczuciem do wroga…

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?