Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – Mark Hamill o roli swojej postaci

Uwaga: tekst zawiera spoilery związane z filmem Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi.

Gwiezdne Wojny mają to do siebie, że śmierć nie jest tam ostatecznym końcem. Najnowsze części sagi wprowadziły bardzo wiele zmian, jednak ten aspekt pozostał niezmieniony.

Tak jak można było się spodziewać Mark Hamill i jego ikoniczna postać pojawią się w IX Epizodzie – wzorem swych mentorów, jako duch Mocy. Sam aktor przyznał podczas jednej z rozmów, że poczuł ulgę, iż to już jego ostatni występ. Dodał, jeszcze, że jedynym powodem, dla którego zagra jeszcze raz, jest specyfika mitologii tego świata.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – nowe zdjęcia zapowiadające m.in. epicki pojedynek i Rycerzy Ren!

Przy okazji Hamill posłał w niebyt jedną z teorii nawiązujących do tytułu filmu, wedle której Luke Skywalker miałby odrodzić się dzięki Mocy. Za to możemy się spodziewać, że jego pojawienia się będą miały ważną rolę w zamknięciu historii.

Zdjęcia rozpoczęły się na początku sierpnia 2018 roku. Reżyserem filmu jest J. J. Abrams, który stworzył scenariusz we współpracy z Chrisem Terrio, Colinem Trevorrowem i Derekiem Connollym. Muzykę skomponuje po raz kolejny John Williams, mający na swoim koncie utwory do niemal wszystkich epizodów space opery.

IX Epizod Gwiezdnych wojen w polskich kinach już od 19 grudnia.

Źródło: IndieWire / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?