Johnny Depp zostanie uhonorowany podczas EnergaCamerimage w Toruniu. Minamata filmem zamknięcia 28. edycji festiwalu!

Johnny Depp otrzyma nagrodę dla „Aktora ze Szczególną Wrażliwością Wizualną” na Festiwalu Filmowym EnergaCamerimage w Toruniu. Minamata z Deppem w roli głównej została wybrana filmem zamknięcia 28. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego.

Ze względu na obostrzenia wywołane pandemią COVID-19, aktor nie pojawi się osobiście w Toruniu, nagrodę odbierze zdalnie. Minamata w reżyserii Andrew Levitas’a opowiada historię legendarnego fotoreportera, Williama Eugene’a Smitha, który wsławił się ujawnieniem sensacyjnych informacji obciążających japoński koncern Chisso Corporation, który zatruwał ludzi zawartą w wodzie rzeki rtęcią.

Fot. materiały prasowe

Zobacz również: Moon Knight – Oscar Isaac dostanie główną rolę?

Johnny Depp to z pewnością jedna z najbardziej barwnych osobowości w branży filmowej. Tak o aktorze pisze oficjalna strona festiwalu:

Świat pokochał Johnny’ego Deppa za ekranową wariację na temat osobowości ekscentrycznego dziennikarza Huntera S. Thompsona w Las Vegas Parano Terry’ego Gilliama, za zarażającego entuzjazmem marnego reżysera Edwarda D. Wooda Jr. w Edzie Woodzie Tima Burtona, a także za kreację szalonego i uroczo zawadiackiego pirata Jacka Sparrowa (wróć, kapitana Sparrowa!) w Piratach z Karaibów: Klątwie Czarnej Perły Gore’a Verbinskiego. Nasz laureat Nagrody Camerimage dla Aktora ze Szczególną Wrażliwością Wizualną był za tę rolę po raz pierwszy w karierze nominowany do Oscara®. Kolejne nominacje dostał za Marzyciela Marca Forstera, w którym wcielił się w Sir Jamesa Mathhew Barrie’ego, twórcę postaci Piotrusia Pana, oraz za odważny występ w makabrycznie zabawnym Sweeneyu Toddzie: Demonicznym golibrodzie z Fleet Street Tima Burtona.

28. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCamerimage odbędzie się w Toruniu, 14-21 listopada 2020.

Źródło: camerimage.pl / Ilustracja wprowadzenia: Metalworks

Redaktor

Miłośnik piłki nożnej, kibic FC Barcelony i Roberta Kubicy, entuzjasta kina, seriali oraz gier komputerowych.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?