Advertisement

Kitbull – oto urocza i pomysłowa krótkometrażówka studia Pixar!

Studio Pixar opublikowało swoją nową krótkometrażówkę wchodzącą w skład przedsięwzięcia określanego mianem SparkShort. Animacją tą jest Kitbull. Z kolei rzeczone przedsięwzięcie to inicjatywa mająca na celu tworzenie ambitnych projektów, badanie nowych kierunków i stosowanie odmiennych technologi. Dzięki temu, kreatywne umysły stojące za znanymi i lubianymi bajkami, mogą odpocząć i opowiedzieć swoje własne historie. Jedną z nich jest właśnie prezentowany poniżej Kitbull.

Zobacz również: Abominable – oto plakat uroczego Yeti! Nowa animacja od Universal Pictures!

Podobnie jak poprzednie krótkometrażówki – Purl czy Smash and Grab, Kitbull cechuje się unikalnym stylem, jest animacją 2D i stanowi zupełnie przeciwieństwo wielkoekranowych hitów nadmienionego studia.

Kitbull wyreżyserowała Rosana Sullivan. Produkcją animacji zajęła się z kolei Kathryn Hendrickson. Krótkometrażówka ukazuje niecodzienną więź pomiędzy niezłomnie niezależnym kotkiem i pitbullem. Oba zwierzaki po raz pierwszy w swoim życiu doświadczają przyjaźni.

Kitbull jest trzecim z pierwotnie zaplanowanych filmów wchodzących w skład SparkShort. Wszystkie zostały wydane w kinach. Ponadto studio Pixar ogłosiło już trzy dodatkowe filmy w ramach SparkShorts. Ich tytuły to: Float, Loop i Wind. Filmy będą mieć premierę w serwisie Disney+, który rozpocznie swoją działalność jeszcze w tym roku.

Źródło: Toonado.com / Ilustracja wprowadzenia –

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?