the old guard background Advertisement

Oto pierwsze recenzje Glass! Nie jest dobrze

Wielki finał filmowej serii Shyamalana już wkrótce w kinach. Pojawiły się więc pierwsze recenzje. Nie wróżą one jednak póki co zbyt wiele dobrego.

W serwisie Rotten Tomatoes można znaleźć już 28 recenzji i tylko 39% z nich jest pozytywnych. Sama średnia ocen nie jest zbyt wiele lepsza – ocena 5.2/10 mówi sama za siebie. W podsumowaniu napisane jest, że w filmie da się zaobserwować pewne znane już u Shyamalana zabiegi łączenia uniwersum, jednak w ostatecznym rozrachunku jako zwieńczenie zawodzi.

Glass

Fot. Entertainment Weekly

Zobacz również: Glass – nowy spot filmu. Dunn z synem

Film dzieję się bezpośrednio po zakończeniu Splita, a więc w Glass Dunn ściga człowieka o wielu osobowościach, stawiając mu czoła w coraz trudniejszych i brutalniejszych starciach. W tym samym czasie chowający się do tej pory w mroku Price, wyłania się z niej niczym pociągający za sznurki operator, który jest w posiadaniu sekretów tragicznych w skutkach dla obu wspomnianych przed momentem panów.

W obsadzie filmu Glass widzowie zobaczą następujące gwiazdy: Bruce Willis – David Dunn; Samuel L. Jackson – Elijah Price aka Pan Szkło; James McAvoy – Kevin Wendell Crumb aka Horda; Sarah Paulson – psychiatra specjalizująca się w indywiduach, uważających się za superbohaterów, a zatem zajmująca się wspomnianą powyżej trójką w szpitalu dla obłąkanych; Anya Taylor-Joy – Casey Cooke, czyli jedyna ocalała ze spotkania z Bestią; jak również Spencer Treat Clark i Charlayne Woodard, którzy wcielają się w role syna Dunna i matki Price’a.

Glass zadebiutuje w amerykańskich kinach już 18 stycznia 2019 roku.

Źródło: Rotten Tomatoes / Ilustracja wprowadzenia – Universal Pictures

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?