Produkcja laptopów Huawei wstrzymana

Ciąg dalszy kłopotów chińskiej firmy. Tym razem chodzi o produkcję laptopów.

Po tym, jak Intel i Microsoft dołączyli do długiej listy partnerów, którzy odwrócili się od Huawei. Oznacza to koniec ery popularnych laptopów linii MateBook. Najwyraźniej procesory Intela, jak i oprogramowanie Windows są póki co nie do zastąpienia. Wiadomo, że pracuje nad własną technologią ARK OS, ale wygląda na to, że minie jeszcze nieco czasu, nim zostanie to wprowadzone w życie. Jak na razie producenci poinformowali pozostałych partnerów, by przestali dostarczać im podzespoły do tychże urządzeń.

Huawei

Fot. Instalki.pl

Zobacz również: Huawei chce wytoczyć wojnę Androidowi i stworzyć własny system operacyjny!

Huawei MateBook to jedne z bardziej cenionych laptopów w branży, więc ich strata to mocny cios dla potencjalnych klientów. Być może za jakiś czas – gdy marka wypracuje własne, niewymagające pomocy od Intela czy Microsoftu rozwiązania – wszystko to powróci w takiej czy innej formie. Póki co jednak będziemy musieli obejść się smakiem.

Źródło: instalki.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?