Razer DeathAdder – 10 milionów sprzedanych egzemplarzy

Rynek esportowy rozwija się prężnie już od kilku dobrych lat a tępo tego rozwoju cały czas rośnie – przybywa nowych firm, klanów czy też organizacji. Marki niegdyś zupełnie niezwiązane z tematyką esportu wypuszczają serie produktów dedykowane graczom, powstają rozmaite projekty, byle tylko przykuć uwagę gracza by zakupił sprzęt z logo ich firmy. W całym tym wyścigu wypuszczania nowych produktów, który niejedną osobę mógłbym przyprawić o ból głowy – warto na chwilę się zatrzymać i cofną 13 lat wstecz.  W 2006 roku Razer wypuścił na rynek myszkę – można pomyśleć „co w tym wielkiego, w tym tygodniu pewnie wypuszczono przynajmniej 10 od innych producentów?” – Razer DeathAdder bo o niej właśnie mowa – może pochwalić się czymś więcej niż tylko dobrymi parametrami czy ergonomią – 10 milionami sprzedanych egzemplarzy tego modelu!

Myszka na przestrzeni tych 13 lat przeszła mniejsze i większe zmiany, które sprawiły, że dla wielu graczy jest to produkt niedościgniony przez innych producentów. Co przez te wszystkie lata Razer zmieniał i udoskonalał w DeathAdder, że zyskał aż tylu zwolenników?

The First Razer DeathAdder

Razer

fot. materiały prasowe

W grudniu 2006 roku narodził się Razer DeathAdder. Myszka o ponadprzeciętnej ergonomii, skierowana dla osób praworęcznych mogła pochwalić się w tamtym czasie przełomowym czujnikiem podczerwieni 3G, rozdzielczości 1800 DPI oraz czasem reakcji na poziomie 1ms. Wieloletnie badania, testy na tysiącach graczy oraz wyniki tysięcy godzin nauki doprowadziły do ​​tak ergonomicznego kształtu Razer DeathAdder.

„Mając na uwadze wszystkich graczy, zespół wyspecjalizowanych inżynierów Razer zbudował Razer DeathAdder od podstaw, aby uczynić z niego idealną broń dla praworęcznych graczy.” – powiedział Robert „Razerguy” Krakoff, prezes grupy Razer.

Wraz z debiutem swojej myszki – Razer ogłosił 30 dniowe wyzwanie gwarancji zwrotu pieniędzy, polegające na tym, że użytkownik mógł w ciągu 30 dni zwrócić myszkę jeżeli byłby z niej niezadowolony. To właśnie przez taką akcję marketingową firma zbudowała sobie rzeszę zwolenników i ugruntowała pozycje na rynku myszek komputerowych. Bo tak naprawdę klient nie dostawał tylko gwarancji zwrotu produktu – dostał gwarancje jakości, której w tamtych czasach inni producenci nie byli aż tak pewni.

Razer Guild Wars Edition

Razer

fot. materiały prasowe

26.09.2007 – została wypuszczona myszka Razer Guild Wars Edition.  Razer Guild Wars Edition to owoc współpracy firmy NCsoft Europe z firmą Razer. Jedyną istotną zmianą w tej edycji myszki to logo – zamiast loga Razer otrzymaliśmy logo Gulid Wars.
Według Véronique Lallier, menedżera ds. Marketingu w NCsoft Europe, „Jesteśmy zachwyceni wyglądem i wydajnością myszy Guild Wars Razer DeathAdder. Razer DeathAdder jest idealnym towarzyszem naszych gier dla graczy Guild Wars i najwyższej klasy akcesoriów do gier Guild Wars. ”

Razer Deathadder dla Mac OS X

Razer

fot. materiały prasowe

20.04.2008 – firma Razer wypuszcza edycje Razer Deathadder for Mac OS X.

Edycja ta dostała kolor dostosowany pod użytkowników firmy Apple – lunar white (księżycową biel) oraz co istotne otrzymała sterowniki do DeathAdder for Mac które umożliwiają użytkownikom programowanie „On-the-Fly Sensitivity”, dzięki czemu można było dostosować czułość myszy do określonych gier.

Razer Deathadder 3500

Razer

fot. materiały prasowe

24.09.2009 – Razer DeathAdder został zaktualizowany za pomocą najnowocześniejszego w tamtym czasie czujnika podczerwieni 3.5G o rozdzielczości 3500 dpi oraz kabel otrzymał nieplączący się oplot, który znamy w tym modelu do dziś.

Razer DeathAdder zachował wszystkie funkcje konkurencyjne, w tym pięć niezależnie programujących przycisków Hyperesponse ™, regulację czułości On-The-Fly Sensitivity ™, tryb Always-On ™ i stopki myszy Zero-Acoustic Ultraslick ™.

Razer Deathadder Left Hand Edition

Razer

fot. materiały prasowe

16.03.2010 – Razer ogłosił tego dnia wprowadzenie myszy Razer DeathAdder Left Hand Edition ™, pierwszej myszy do gier zaprojektowanej z myślą o profesjonalnych graczach leworęcznych.

Razer Deathadder Black Edition

Razer

fot. materiały prasowe

27.01.2011 – Po pięciu latach od premiery, Razer wydał Black Edition jako upamiętnienie wspaniałej współpracy między każdym pojedynczym graczem i jego niezawodnie działającym, niezawodnym DeathAdder.

Black Edition upraszcza konstrukcję modułu DeathAdder z nowymi antypoślizgowymi gumowymi bokami, zapewniającymi najwygodniejszy chwyt i najlepszą obsługę w dłuższych grach.

Razer Deathadder Dragon Age II

Razer

fot. materiały prasowe

01.04.2011 – Wspólnie z firmą Bioware – Razer wypuszcza edycje kolekcjonerską swojej kultowej myszki z okazji premiery gry Dragon Age II. DeathAdder otrzymał krwistoczerwonego smoka na swojej obudowie oraz czerwone podświetlenie pasujące do klimatu w jakim toczyła się gra.

Razer Deathadder Transformers 3: Dark of the Moon Collectors Edition

Razer

fot. materiały prasowe

30.11.2011 – Razer oraz Hasbro przy okazji premiery trzeciej części filmu Transformers przygotowali kolekcjonerską edycję myszki DeathAdder. Dostępne w czterech unikalnych projektach reprezentujących cztery znane postacie z uniwersum Transformers: Optimus Prime, Bumblebee, Megatron i Shockwave.

Razer Deathadder Expert

Razer

fot. materiały prasowe

21.11.2012 – Firma Razer po raz kolejny wypuściła udoskonaloną wersję swojej myszki. DeathAdder został zaktualizowany z wersji 3.5G do najnowocześniejszego czujnika podczerwieni 4G o zwiększonej wydajności i precyzji osiągający rozdzielczość do 6400 dpi.

„Nie chcieliśmy naprawiać niczego, co nie było zepsute” – powiedział Robert „RazerGuy” Krakoff, prezes firmy Razer USA. „Zamiast tego skupiliśmy się na ulepszeniu i zoptymalizowaniu sprawdzonych zalet Razer DeathAdder, wykorzystując technologie nowej generacji i dalsze usprawnienia ergonomiczne, aby uczynić idealną mysz do gier jeszcze lepszą”.

Razer Counter Logic Gaming (CLG) Deathadder

Razer

fot. materiały prasowe

31.10.2013 – Razer wraz z Counter Logic Gaming, zawodowymi graczami MOBA, wypuszczają specjalną edycję myszy Razer DeathAdder i podkładki pod mysz Razer Goliathus.

 Razer Deathadder World of Tanks Edition

Razer

fot. materiały prasowe

25.03.2014 – Razer we współpracy z Wargaming, wiodącym deweloperem i wydawcą gier MMO free-to-play, ogłosił nową linię urządzeń peryferyjnych dla gier World of Tanks

Zaprojektowana na zamówienie mysz Razer została wyposażona w dobrze znaną ergonomiczną konstrukcję DeathAdder, z agresywnie pomarańczowym podświetlanym logo World of Tanks.

 Razer DeathAdder Chroma

Razer

fot. materiały prasowe

23.09.2014 – W tym roku DeathAdder otrzymał bardzo dużą i istotną zmianę – wyposażony został  w czujnik optyczny o rozdzielczości 10 000 DPI. Ulepszony czujnik był  w stanie poruszać się z prędkością myszy do 200 cali na sekundę z przyspieszeniem 50 G, zapewniając dokładność i płynność. DeathAdder Chroma dołącza także do rodziny BlackWidow Chroma i Kraken 7.1 Chroma, które są dostępne z 16,8 milionami dostosowywalnych kolorów i szeregiem efektów dzięki konfiguratorowi sprzętu Razer Synapse.Chroma pozwala urządzeniu na synchronizację kolorów i wzorów oświetlenia oraz jest wyposażony w otwarty zestaw SDK, który umożliwia twórcom gier zintegrowanie zaawansowanych efektów świetlnych opartych na wydarzeniach w grze, takich jak atakowana baza i wiele innych.

Zobacz również :  Razer Kraken for Console – test wszechstronnych słuchawek dla graczy

Limited Edition Razer Classic

Razer

fot. materiały prasowe

04.12.2014 – Razer wypuścił zestaw pięciu ekskluzywnych produktów dostępnych tylko na stronie firmy RazerStore. Każdy produkt Razer Classic został  wyposażony w niebieskie podświetlenie LED w hołdzie dla lat kształtowania się firmy.

Razer DeathAdder Chroma Call of Duty Ops 3 Edition

Razer

fot. materiały prasowe

06.11.2015 – Razer przy okazji premiery gry Call of Duty Ops 3 wypuścił kolekcjonerską edycję myszki ze zmienioną grafiką na obudowie odpowiadającą charakterze gry.

 Razer Deathadder Chroma – Rise of the Tomb Raider

Razer

fot. materiały prasowe

14.02.2016 – Z okacji premiery gry Rise of the Tomb Raider, Razer wprowadził edycję kolekcjonerską dla fanów tytułu. Myszka podobnie jak przy okazji innych edycji kolekcjonerskich różni się głównie malowaniem na obudowie, logiem i podświetleniem.

Razer Deathadder Chroma Overwatch

Razer

fot. materiały prasowe

17.05.2016 – Razem przy współpracy z Blizzard Entertainment – Razer wypuszcza edycje Deathadder Chroma Overwatch. Z tej okazji również można było zakupić klawiaturę BlackWidow Chroma Overwatch oraz zestaw słuchawkowy Razer ManO’War.

Razer Deus Ex Universe Deathadder Chroma

Razer

fot. materiały prasowe

16.08.2016 – Przy okazji premiery aplikacji Deus Ex Universe, Razer wypuścił kolekcjonerską edycję myszki ze zmienioną grafiką na obudowie oraz logiem aplikacji.

Razer Team Liquid Bundle – Deathadder Chroma + Goliathus

Razer

fot. materiały prasowe

01.04.2017 – Razer wypuścił edycję dla Team Liquid swojej myszki oraz dedykowanej podkładki Goliathus. Zestaw posiadał barwy teamu oraz jego logo.

Razer Deathadder Elite

Razer

fot. materiały prasowe

27.09.2016 – Razer ponownie pokazał światu kolejną ewolucje swojej czołowej myszki DeathAdder. Czujniki optyczne w które Razer wyposażył gryzonia to – 5G śledzą do 16 000 punktów na cal (DPI) przy 450 cali na sekundę (IPS). Razer DeathAdder Elite posiadał najwyższą zmierzoną dokładność rozdzielczości (RA) kiedykolwiek zarejestrowaną w myszy do gier na poziomie 99,4%. Razer DeathAdder Elite to także pierwsza mysz Razer z mechanicznymi przełącznikami. Nowe przełączniki, opracowane wspólnie z wiodącym światowym dostawcą przełączników myszy, firmą Omron, są zoptymalizowane pod kątem najszybszych czasów reakcji. Trwałość została zwiększona do 50 milionów kliknięć. Dodane również zostały dedykowane przyciski do zmiany DPI obok rolki.

Razer DeathAdder Destiny 2

Razer

fot. materiały prasowe

01.09.2017 – Razer ogłosił współpracę z Bungie, jednym z najbardziej szanowanych studiów gier na świecie, nad jego nadchodzącym tytułem Destiny 2. Z tej okazji wydano pakiet produktów o tematyce Destiny 2, aby uczcić nadchodzącą premierę gry na PlayStation®4, Xbox One ™ i PC. Produkty obejmują: Razer DeathAdder Elite, Razer Ornata Chroma, Razer ManO’War Tournament Edition, i Razer Goliathus Speed.

Razer Deathadder Elite SKT T1 Edition

Razer

fot. materiały prasowe

30.11.2017 –  Razer wraz z SKT T1 z okazji zakończenia ostatnich występów zespołu w Mistrzostwach Świata League of Legends 2017 wypuścili specjalną edycję na tą okazję.

Razer Deathadder Essential oraz Essential White

 

Razer

fot. materiały prasowe

10.07.2018 – Razer wypuszcza  ,,tańszą’’ wersję myszki DeathAdder – posiada ona sensor o rozdzielczości 6400 DPI oraz nie posiada przycisków do jej regulacji.

Ponad 20 edycji i 10 milionów sprzedanych egzemplarzy przez 13 lat – tworzy z myszki Razer DeathAdder prawdziwą żywą legendę. Patrząc na jej ewolucję i wszystkie zmiany jakie w niej zaszły przez te wszystkie lata, przychodzi mi na myśl dość subiektywne ale bliskie porównanie z marką Porsche i ich modelem 911 – wielu twierdzi, że z każdą kolejną odsłoną wygląda tak samo i mało się w nim zmienia –  jednak mówią to tylko te osoby, które nigdy nie były za jego kółkiem i nie miały okazji go prowadzić.

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
[email protected]
530 313 100

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?