TVP planuje przejąć platformę Showmax w Europie?

Jeszcze w grudniu pojawiła się oficjalna informacja, że Showmax nie będzie dostępny u nas w kraju (link do tej informacji znajdziecie poniżej w tekście). Teraz pojawiły się wstępne doniesienia, jakoby TVP ma zamiar wykupić prawa do platformy, i nie ma zamiaru ograniczać się do naszego kraju.

Oprócz Polski, Showmax jest jeszcze dostępny w następujących europejskich krajach: Andora, Austria, Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Luksemburg, Malta, Monako, Niemcy, Norwegia, Portugalia, San Marino, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania i Włochy.

W grę wchodzi dostęp do biblioteki platformy oraz całe jej zaplecze technologiczne. W kwestiach finansowych mają pomóc reklamodawcy i inwestorzy, którzy już są rzekomo zainteresowani tym wielkim przedsięwzięciem.

Zobacz również: Już wkrótce Showmax nie będzie dostępny w Polsce!

TVP

Fot. Showmax

Póki co TVP oraz będąca właścicielem platformy firma Naspers ma prowadzić negocjacje. Podobno nie brakuje jednak innych zainteresowanych potencjalną transakcją.

Źródło: wirtualnemedia.pl / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?