Tak wykonano efekty komputerowe do rosyjskiej superprodukcji sci-fi Attraction

Firma Main Road odpowiedzialna za efekty komputerowe do rosyjskiej superprodukcji Attraction (Prityazhenie) opublikowała w sieci materiał filmowy, w którym przedstawia, jak powstawały poszczególne generowane w komputerach elementy produkcji z kosmitami i ich statkiem na czele.

Reżyserem filmu jest Fiodor Bondarchuk, który w swoim CV ma produkcje wojenne (9 kompania, Stalingrad) oraz wysokobudżetową dylogię science-fiction Przenicowany świat. Prityazhenie (Attraction) zadebiutował na ekranach rosyjskich kin 26 stycznia 2017 roku i był jednym z hitów frekwencyjnych (4 miliony widzów) oraz zarobił ponad miliard rubli (ok. 18 mln dolarów), czyli trzykrotność swojego budżetu. Zebrał również generalnie pozytywne oceny od widzów i krytyków. Wszystkie zwiastuny możecie odnaleźć TUTAJ.

Zobacz również: Wiatr ze wschodu. Rosyjskie superprodukcje nadciągają!

Main Road Post „Attraction” VFX breakdown ‚ 2017 from Arman Yahin on Vimeo.

 

Opis produkcji:

Mieszkańcy Moskwy zbierają się, aby wspólnie oglądać spadający z nieba statek. Przybyły z kosmosu niezidentyfikowany obiekt latający poddaje refleksji pogląd ludzkości na istotę człowieczeństwa oraz życie pozaziemskie.

Film przygotowywano w technologii 3D celem wyświetlania ekranach kin IMAX. W obsadzie znaleźli się Oleg Menshikov, Alexander Petrov, Irina Starshenbaum, Nikita Kukushkin, Eugene Sangadzhi, Daria Rudenok, Rinal Mukhametov. Scenariusz stworzyli Oleg Malovichko oraz Andrei Zołotariew. 

attraction prityazhenie 2017 russia sci fi kopia

Źródło: vimeo / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?