Matylda – trzeci zwiastun kontrowersyjnej superprodukcji z Michaliną Olszańską

Zaprezentowano nowy zwiastun kosztującego 25 milionów dolarów historycznego melodramatu Matylda o romansie baletnicy polskiego pochodzenia z książętami z dynastii Romanowów. W rosyjskim filmie w tytułową bohaterkę – primaballerinę Matyldę Krzesińską – wciela się polska aktorka Michalina Olszańska. Sprawdźcie ponieżej jak wygląda prawdziwa miłość na bogato.

Produkcja krytykowana jest przez środowiska związane z religią prawosławną, które rozsyłały do kin i organów państwowych petycje mające zablokować wyświetlanie Matyldy, ale największym przeciwnikiem filmu jest Natalia Pokłońska, była prokurator Krymu, a obecnie deputowana Dumy. Ich argumentem jest to, że film nie tylko obraża uczucia religijne przedstawiając skoki w bok Cara Mikołaja II, obecnie tytułowanego również Świętym, ale i pośrednio nawołuje do „rosyjskiego Majdanu”. Ostatnia odsłona sporu miała miejsce pod koniec maja, gdy do siedziby studia filmowego należącego do reżysera Matyldy wkroczyła policja w związku z kolejną kontrolą podatkową.

https://www.youtube.com/watch?v=s0cFbNpCchk&t=0s

Reżyserem Matyldy jest Aleksiej Uczitiel (Zakładnik, Na końcu świata). W Cara Mikołaja II wciela się Lars Eidinger. W filmie wystąpią również Danila Kozlovsky (Viking), Ingeborga Dapkunaite (serial Okupowani) i Grigorij Dobrygin (Bardzo poszukiwany człowiek). Produkcja do rosyjskich kin zawitać ma 25 października.

Poprzednie zwiastuny możecie obejrzeć TU.

Źródło: youtube.com/ ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?