Advertisement
Advertisement

Blue Sky Studios zostanie zamknięte!

Ogłoszono, iż studio, które dało nam Epokę Lodowcową zostanie wkrótce zamknięte. Firma Disney zdradziła powody tej radyklanej decyzji.

Pandemia daje się we znaki wielu firmom i osobom prywatnym. Co ciekawe, także wielkie koncerny koronawirus zmusił do podejmowania radykalnych i zdecydowanych działań, aby utrzymać się na rynku. W związku z tym Disney ogłosił, iż Blue Sky Studios zostanie zamknięte. Przypomnijmy, studio to dało nam między innymi serię Rio i Epoka Lodowcowa. Od 1997 podlegało ono 20th Century Fox. Wraz ze sprzedażą wytwórni, studio przeszło w ręce Disneya. I tak oto po nieprzyjemnym roku 2020 prawie monopolistyczna firma Walta Disneya postanawia zatopić Blue Sky Studios, gdyż nie jest w stanie go utrzymać na powierzchni. A przynajmniej tak twierdzi.

Zobacz również: Raya i ostatni smok – pojawił się międzynarodowy zwiastun produkcji Disneya

fot. kadr z filmu Rio

Ostatnie dni studia, które dało nam leniwca Sida nadchodzą wielkimi krokami. Do wygaszenia dojdzie w kwietniu tego roku. Biblioteka Blue Sky zostanie oczywiście nadal częścią koncernu. Mimo tych decyzji, nieprzerwanie trwają prace nad serialem w uniwersum Epoki Lodowcowej, który trafić ma tradycyjnie na platformę Disney +. Z kolei film Nimona, który miał być reżyserowany przez Patricka Osborna, został anulowany.


Źródło: Deadline.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Epoka Lodowcowa

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?