Advertisement
Advertisement

Człowiek ze stali – J.J. Abrams zrobi reboot Supermana!

Warner Bros.  pracuje nad restartem Supermana, a J.J. Abrams jest na pokładzie jako producent. Czy to oznacza, że Henry Cavill może powrócić? Czy jednak dostaniemy coś nowego?

Warner Bros. opracowuje nowy film o Supermanie z J.J. Abramsem na pokładzie jako producentem. Scenariusz napisze scenarzysta komiksów Czarnej Pantery, Ta-Nehisi Coates, który na Instagramie potwierdził ten fakt wrzucając grafikę z białym symbolem Supermana.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Ta-Nehisi Coates (@tanehisipcoates)

Zobacz również: Czarna Wdowa – Nowe zdjęcia z planu!

Dotychczasowy odtwórca roli Supermana, Henry Cavill, gwiazda Człowieka ze Stali, wielokrotnie podkreślał, że chętnie powróci i ponownie założy pelerynę. Jednakże projekt opisywany jest jako reboot, a wypowiedzi twórców, osoba scenarzysty oraz dziennikarskie źródła wskazują na to, że Cavill będzie musiał odpuścić sobie tę rolę, gdyż bardzo możliwe jest, że będą to przygody czarnego Supermana, czyli np. Calvina Ellisa z Ziemi-23. Mniej prawdopodobne jest, by były to postaci Sunshine Supermana czy Kal-Ela z Ziemi-D.

J.J. Abrams tak skomentował projekt:

Nie opowiedziano jeszcze nowej, potężnej i poruszającej historii Supermana. Nie moglibyśmy być bardziej podekscytowani współpracą z genialnym Panem Coatesem, który pomógł nam przenieść tę historię na duży ekran i jesteśmy niezmiernie wdzięczni zespołowi Warner Bros. za tę możliwość

Natomiast Ta-Nehisi Coates powiedział:

Zaproszenie do DC Extended Universe przez Warner Bros., DC Films i Bad Robot to zaszczyt. Nie mogę się doczekać, aby znacząco wzbogacić spuściznę najbardziej kultowego mitycznego bohatera Ameryki.

Wiemy również, że Hannah Minghella będzie produkować ten film.

czarny superman

fot. kadr z komiksów DC Comics

Data premiery oraz rozpoczęcia zdjęć do filmu nie zostały jeszcze wyznaczone. Obsada również nie jest jeszcze znana, lecz z rebootem może być związany Michael B. Jordan, gwiazdor Creed i Black Panther. Aktor, jako producent, współpracuje już z DC przy ekranizacji Static Shocka, a swego czasu pojawiały się pogłoski o jego chęci zagrania Supermana. Bardzo możliwe, że Warner Bros. postanowił dać zielone światło temu projektowi.


Źródło: comicbookmovie, ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Człowiek ze stali

Dziennikarz

Geek, student, audiofil. Zbieram komiksy i płyty winylowe. Poza filmami, kocham także muzykę. Wierny fan X-Men, Scarlett Johansson, Elizabeth Olsen czy Anyii Taylor-Joy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rick Sanchez pisze:

Czekam na film o Malcolmie X lub Martinie Luther Kingu, gdzie główna postać grana będzie przez białego aktora.

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?