Płomienie – zwiastun filmu z gwiazdą The Walking Dead. Od grudnia w polskich kinach

Płomienie, to nowy film wybitnego koreańskiego reżysera Chang-donga Lee, który specjalnie dla tego projektu powrócił z emerytury. W jednej z głównych ról występuje gwiazda serialu The Walking Dead – Steven Yeun. W sieci dostępny jest już polski zwiastun produkcji!

Thriller Płomienie to luźna adaptacja opowiadania Bad Burning Harukiego Murakamiego. Oficjalny opis brzmi następująco: Jongsu przypadkiem spotyka Haemi, dawną sąsiadkę z rodzinnej wsi. Dziewczyna prosi go o opiekę na kotem w czasie jej podróży do Afryki. Po powrocie Haemi zapoznaje Jongsu z zamożnym, przystojnym i enigmatycznym Benem, którym jest zafascynowana. Trójka boahterów wikła się w skomplikowaną relację.

Zobacz również: Płomienie – przedpremierowa recenzja canneńskiego ulubieńca

Koreański film prezentowany był w Konkursie Głównym 71. MFF w Cannes, gdzie otrzymał nagrodę FIPRESCI. Został przez krytyków najwyżej ocenionym w historii festiwalowego pisma Screen Daily filmem, i otrzymał 3,8 punktów na 4 możliwe. Płomienie został również wystawiony przez Koreę Południową do walki o Oscara.

Produkcja trafi na ekrany polskich kin 28 grudnia. Dystrybutorem filmu jest Aurora Films.

Źródło i ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe dystrybutora

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?