Advertisement
Advertisement

Powstaje kontynuacja filmu Dystrykt 9!

Nadchodzi kontynuacja długo oczekiwanej produkcji science fiction Dystrykt 9, która szeroko nawiązuje do RPA. Produkcja była również produkowana w Republice Południowej Afryki, z udziałem pochodzącej stamtąd ekipy.

Reżyser takich filmów jak Dystrykt 9 czy Elizjum, czyli Neill Blomkamp ogłosił, iż we współpracy ze scenarzystami Sharlto Copley i Terri Tatchell są w trakcie pisania scenariusza do produkcji Dystrykt 10. Film ten był długo oczekiwaną kontynuacją najbardziej zyskownego dzieła w RPA.

Zobacz również: Człowiek ze stali – J.J. Abrams zrobi reboot Supermana!

Scenariusz Dystrykt 10 jest pisany również przez @sharlto @territatchell i mnie. Nadchodzi… – napisał reżyser w piątkowym tweetcie.

W 2009 roku, Dystrykt 9, film produkowany między innymi przez TriStar Pictures, zarobił 211 milionów dolarów na całym świecie. Jak już wspominałem był to największy wynik jaki kiedykolwiek uzyskała produkcja z RPA. Film został nominowany do Oscara w czterech kategoriach, w tym za najlepsze zdjęcia i scenariusz oryginalny. Uniwersum produkcji dawało szerokie możliwości na kolejne dzieła. Od premiery Dystryktu 9 krążyło w związku z tym wiele plotek o nadchodzącej kontynuacji.

W 2017 Blomkamp wyjaśnił dlaczego sequel nie został jeszcze ogłoszony.

Ok, więc najłatwiejsza odpowiedź na Dystrykt 10 to tak. Chciałbym wrócić do tego świata i opowiedzieć resztę historii z Wikusem i Christopherem. Kwestią znaczącą w tym momencie jest to iż mam bardzo dużo innych projektów i pomysłów, nad którymi również chcę pracować i które chcę dokończyć… i co najważniejsze, dokładny i właściwy POWÓD, aby stworzyć Dystrykt 10 musi być bardzo jasny. Pierwszy film był oparty na prawdziwych tematach i problemach z RPA, które bardzo na mnie wpłynęły podczas dorastania tam. Musimy mieć pewność, iż następny film nie zapomni o nich. – napisał Blomkamp na Redditcie.

Czas na bardzo oczekiwany sequel jednak nadszedł i marzenie fanów się spełniło. Na więcej informacji musimy jednak trochę poczekać.


Źródło: Twitter.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Dystrykt 9

Dziennikarz

Absolwent szkoły muzycznej I stopnia. Miłośnik kina i szeroko rozumianej popkultury. Zawodnik footballu amerykańskiego, a także Mistrz Polski Juniorów w tej dyscyplinie.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?