The Mauritanian – zwiastun nowego filmu z Benedictem Cumberbatchem, Shailene Woodley i Jodie Foster

Na początku przyszłego roku pojawi się The Mauritian, film, którego ciekawa fabuła idzie w parze z iście gwiazdorską obsadą.

Produkcja przedstawia historię na faktach, której bohaterem jest niejaki Mohamedou Ould Slahi (Tahar Rakim). Mężczyzna został aresztowany przez rząd USA i pomimo bycia niewinnym przetrzymywany w Guantanamo przez 15 lat. Jodie Foster wciela się w broniącą go prawniczkę, Shailene Woodley – jej asystentkę, natomiast Benedict Cumberbatch odegra wojskowego prokuratora.

Zobacz również: Niech gadają – już wkrótce nowy film HBO Max w reżyserii Stevena Soderbergha z Meryl Streep w roli głównej

The Mauritian zostanie wyreżyserowany przez Kevina Macdonalda, a sam obraz bazuje na pamiętnikach samego niesłusznie skazanego. Premiera odbędzie się 19 lutego 2021 roku.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: kadr z Youtube / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?