Advertisement
Advertisement

X-Men: Mroczna Phoenix – galeria członków Hellfire Club. Oni mogli się pojawić w filmie

Film Simona Kinberga oberwał już w zasadzie od wszystkich, więc powielanie krytyki byłoby już kopaniem leżącego. Rzućmy zatem światło na inne kwestie.

Jak wiemy, X-Men: Mroczna Phoenix miał całkiem sporą liczbę wątków, które ostatecznie wyrzucił.  W końcu oryginalnie miała to być wielka historia podzielona na dwie części – mniej więcej na takiej zasadzie, na jakiej uczyniono to z Avengers: Wojna bez granic oraz Avengers: Koniec gry. Ostatecznie jednak Fox zalecił ogromną liczbę dokrętek, by skondensować cały koncept do jednej produkcji. Efekty? Cóż, takie jak każdy widzi.

Jednym ze znaczących elementów, z których twórcy koniec końców zrezygnowali, byli nie tylko Skrulle. W solidny poczet nieobecnych zaliczyć trzeba także kultowe Hellfire Club, powracające na ekrany po X-Men: Pierwsza klasa. Jej skład miałby łączyć m.in. takie postacie jak Emma Frost, Shinobi Shaw, Harry Leland, the Red Lotus Gang, Freidrich Von Roehm czy Struckerowie. Niestety, nie dane nam będzie przekonać się chociażby o późniejszych losach chociażby granej przez January Jones panny Frost.

Zobacz również: X-Men: Mroczna Phoenix – oto szkice koncepcyjne przedstawiające Skrulle

Mrocznej Phoenix ugrupowanie X-Men stawi czoła jednemu z najpotężniejszych i najgroźniejszych wrogów w całej swojej karierze. A będzie nim ich własny członek – Jean Grey! Podczas misji ratunkowej mającej miejsce w kosmosie wspomniana bohaterka niemal umiera, kiedy zderza się z tajemniczą, pozaziemską siłą. Gdy wraca do domu, odkrywa, że jej moc drastycznie wzrosła, lecz jest również znacznie bardziej niestabilna. Walcząc z zamieszkałym w jej wnętrzu bytem, Jean wydobywa z siebie moce, których nie jest w stanie kontrolować. W związku z tym rani otaczające ją osoby oraz niszczy więzy spajające ugrupowanie X-Men. Bohaterowie zatem muszą szybko znaleźć sposób na ponownie zjednoczenie się, nie tylko, by powstrzymać Jean i uratować jej duszę, ale także w celu ocalenia naszej planety przed żądnymi władzy przybyszami z kosmosu.

W obsadzie X-Men: Mroczna znajdują się następujące gwiazdy: Jennifer Lawrence (Mystique), Nicholas Hoult (Beast), Alexandra Shipp (Storm), Tye Sheridan (Cyclops), Kodi Smit-McPhee (Nightcrawler), Sophie Turner (Jean Grey) i Evan Peters (Quicksilver).

X-Men: Mroczna Phoenix pojawił się na ekranach polskich kin 7 czerwca 2019 roku.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?