Czyżby już wkrótce ukazać się miał pierwszy zwiastun Diuny 3? Najnowsze doniesienia wskazują, że tak!
Z początkiem 2026 roku dotarły do nas wiadomości o pierwszym zwiastunie Diuny 3. Feature First (za pośrednictwem SFFGazette.com) ujawniło domniemany opis wspomnianego zwiastuna. Zobaczyć w nim mamy m.in. Timothée Chalameta, Zendayę, Oscara Isaaca, Rebecce Ferguson Jasona Momoę czy Anye Taylor-Joy. Nie ma 100% pewności co do tych informacji, ale bardzo możliwe, że już wkrótce będzie można to zweryfikować.
Pewien z użytkowników serwisu X zamieścił wpis, w którym twierdzi, że wziął udział w w nagraniu francuskiego programu telewizyjnego Quotidien, w którym gościem był Timothée Chalamet. Podczas wywiadu aktor miał ujawnić, że zwiastun Diuny 3 jest już gotowy i opublikowany ma być już wkrótce. Na chwile obecną nie ma potwierdzenia tych doniesień.
Na stanowisko reżysera powróci oczywiście Denis Villeneuve. Za scenariusz do filmu odpowiedzialni są Jon Spaihts i Denis Villeneuve. Zdjęcia natomiast wykona Linus Sandgren, a muzykę ponownie stworzy Hans Zimmer. Na chwilę obecną premiera filmu zaplanowana jest na 18 grudnia 2026 roku.
Na ekranie ponownie zobaczymy Timothée Chalameta i Zendaye jako Paula Atrydę i Chani. Pod koniec marca 2025 roku swój udział potwierdził także Jason Momoa. Ci którzy widzieli pierwszą część Diuny wiedzą, że jego bohater zginął próbując ratować Paula Atryde. Z tego właśnie powodu aktora zabrakło w drugiej odsłonie filmu. Nie powinno być to dla nikogo zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że w powieści Franka Herberta Duncan został wskrzeszony jako “ghola”. Są to klony stworzone w zbiornikach aksolotlowych z komórek zmarłych ludzi.
Ponadto, w filmie pojawią się również Javier Bardem, Rebecca Ferguson, Florence Pugh i Anya Taylor-Joy. Jakiś czas temu sugerowano, że do roli Scytale’a (przeciwnika Paula Atrydy) przymierzany jest Robert Pattinson. Niestety nie mamy pewności, czy negocjacje zakończyły się pomyślnie. W połowie czerwca dowiedzieliśmy się natomiast, że udało się obsadzić bliźniacze dzieci Paula Atrydy - Leto II oraz Ghanima, w których wcielą się Nakoa-Wolf Momoa i Ida Brooke.
Źródło: darkhorizons.com/ Ilustracja wprowadzenia: Kadr z filmu Diuna: Część druga
Absolwentka Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Ogląda tyle filmów i seriali ile tylko się da. Ogromna fanka Władcy Pierścieni, Piratów z Karaibów, Cate Blanchet oraz Florence Pugh. Uwielbia kameralne kino i nie jest w stanie znieść musicali. Do ulubionych reżyserów zalicza Yorgosa Lanthimosa, Quentina Tarantino, Wesa Andersona i Martina Scorsese.