Battlefield V – dopieszczony ray tracing w akcji w 15-minutowym klipie

Do października przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz do sieci wyciekają kolejne materiały prezentujące nam przedsmak tego, czego wówczas będziemy mogli się spodziewać. I mowa właśnie o jednym z nich, który demonstruje mechanikę światła i tzw. ray tracingu w rozgrywce w najnowszego Battlefielda!

Czym jednak jest właściwie ray tracing? Jest to nowoczesne rozwiązanie, technika mająca na celu jak najbardziej realistyczne rozwiązanie kwestii gry świateł w grach video. Ray tracing sprawia, że światło realistycznie odbija się od kolejnych obiektów, zanika wraz z odległością, rozchodzenia się w przestrzeni, a także rozpraszania cieni. Technika ta ma za zadanie zoptymalizować efekty, które podziwiać możemy w grze, w połączeniu z jak najwyższą wydajnością. Produkcja studia DICE, która zostanie wydana przez EA, prezentuje się całkiem ciekawie w swych rozwiązaniach nadających grze realizmu. Materiał zrealizowany został dla serwisu PC Gamer, z użyciem karty graficznej Nvidia GeForce RTX 2080 Ti.

Zobacz również: O.S.T.R. promuje w najnowszym klipie nową zawartość World of Tanks

Trudno nie przyznać, że w wielu kwestiach rozgrywka raduje oko. Jednak czy podczas gry sieciowej będzie równie kolorowo? Czy imersyjna rozgrywka nie będzie przerywana lagami i osiągalna dla przeciętnego, szarego zjadacza chleba, którego pecet nie ma w środku najnowszych wnętrzności? O tym przekonamy się na pewno w październiku albo już od 6.września, a to dzięki otwartej becie, która wówczas wejdzie w życie.

Źródło: PC Gamer/ ilustracja: materiały promocyjne

Redaktor

Mały, szary człowiek. Tak podsumowałby go pewnie Adam Ostrowski. Albo też "bardzo dziwny, zaczarowany chłopiec" jak zrobiłby to Nat King Cole. Niepoprawny politycznie obserwator współczesności - świata, kina, książek i gier wideo.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?