Alan Rickman – osobiste zapiski aktora ukażą się w formie książki

Jesienią 2022 na półki sklepowe trafi książka zawierająca prywatne zapiski Alana Rickmana. Napisane przez aktora będą stanowić wypełnioną anegdotami, dowcipną i szczerą opowieść o życiu tego wybitnego człowieka. Brytyjski aktor znany był najbardziej znany z takich produkcji jak „Robin Hood: Książę złodziei”, „To właśnie miłość”, „Rasputin” czy serii filmów o Harrym Potterze, w której wcielił się w postać Severusa Snape’a. Alan Rickman zmarł w 2016r. po nieudanej walce z rakiem trzustki.

Pamiętniki Alana Rickmana w postaci odręcznie spisanych 27 tomów przepełnionych myślami o jego karierze i życiu doczekają się publikacji. Historia przepełniona anegdotami, ciekawostkami, dowcipem oraz szczerą opowieścią przedstawi 25 lat życia tego wybitnego aktora w jednej książce.

Wydawca Canongate nabył prawa do pamiętników aktora, które będą opublikowane jako „Pamiętniki Alana Rickmana” jesienią 2022r. Rickman rozpoczął odręczne pisanie pamiętników we wczesnych latach 90-tych z intencją, że pewnego dnia zostaną one wydane. Od tamtego czasu kariera aktora diametralnie ruszyła z przysłowiowego kopyta, tworząc wiele zapadających w pamięć kreacji – zarówno na ekranie jak i w teatrach. Alan Rickman uhonorowany został Satelitą, Złotym Globem oraz nagrodami BAFTA i Emmy za swój niewiarygodny talent oraz grę aktorską. Był on człowiekiem o niezwykłej charyzmie i niesamowitej determinacji w osiągnięciu celu. Wystarczy wspomnieć występ w biograficznym dramacie „Rasputin” czy superprodukcji „Robin Hood: Książę złodziei”, w której Rickman jako szeryf Nottingham skutecznie przyćmił odtwórcę głównej roli Kevina Costnera. Występował także w zespole teatralnym Royal Shakespeare Company i na scenie jako wicehrabie de Valmont w Niebezpiecznych Związkach.

Kontynuował tworzenie swoich dzienników przez następne 25 lat, aż do momentu swojej śmierci w 2016r. „Pamiętniki Alana Rickmana” będą zredagowane przez Alana Taylora, redaktora naczelnego prestiżowego kwartalnika literackiego „Scottish Review of Books”. Połączył on „The County Diares”, skarbnicę pastoralnych dzienników za aprobatą Beatrix Potter, Dorothy Wordsworth i Johna Fowlesa dla Canongate.

Wydawnictwo Canongate rzuci nowe światło na trwającą 25 lat karierę Brytyjczyka. Ujawni bowiem zakulisowe historie i spojrzenie na najsłynniejsze teatralne produkcje oraz plany zdjęciowe.

Wdowa po aktorze Rima Horton powiedziała w oświadczeniu dla „The Guardian”:

„Te dzienniki ukażą nie tylko Alana Rickmana jako aktora, ale jego niesamowite poczucie humoru, przenikliwość obserwacji, kunszt i oddanie sztuce”.

Publikacja da zarazem wgląd w życie prywatne aktora, ukazując tym samy nieznane fakty na temat jego przyjacielskich relacji czy zainteresowań politycznych. Sam Alan Taylor zaznacza, że będzie to świeże spojrzenie na jego dokonania aktorskie i charyzmatyczną osobowość.

„Pamiętniki zostały napisane tak, jakby Alan rozmawiał z bliskim przyjacielem. Są dowcipne i szczere, wypełnione niesamowicie zabawnymi anegdotami” – podkreśla.

Książka ma zostać opublikowana jesienią 2022 roku.


Źródło: TheGuradian.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Wielbiciel wszelkiej popkultury i wieczny poszukiwacz nowych pasji. Miłośnik fantasy zwłaszcza twórczości Tolkiena i Sapkowskiego. Zapalony gracz zarówno komputerowy jak i konsolowy. Zafascynowany kinem, książkami oraz muzyką filmową. W wolnym czasie poświęcam się przygotowaniom na start w biegu Hardcore na Runmageddonie.
Słuchacz każdego gatunku muzycznego, stale starający się poszerzać horyzonty.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?