Największa polska nagroda fantastyczna. Ruszyły nominacje do Zajdli

Od początku lutego można zgłaszać swoje propozycje do listy nominowanych Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla – najstarszej polskiej nagrody dla utworów fantastycznych.

Nagroda Zajdla przyznawana jest w trybie plebiscytu – czyli to od głosów czytelników zależy, kto ją otrzyma.

Zgłoszenia nominacji można składać między 1 lutego a 31 marca 2019, w tym roku wyłącznie drogą elektroniczną poprzez formularz na stronie Nagrody. Nominujemy maksymalnie 5 powieści i tyleż samo opowiadań wydanych w 2018 roku.

Jeśli nie jesteście pewni, czy możecie głosować na dany tytuł, jak co roku stworzono listę pomocniczą tytułów, które spełniają warunki Nagrody.

Lista nominowanych utworów zostanie ogłoszona w trakcie konwentu Pyrkon (Poznań 26-28.04), natomiast laureatów poznamy po głosowaniu podczas Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki POLCON (Białystok 8-11.08).

nagroda zajdla

Nagroda im. Janusza A. Zajdla jest coroczną nagrodą w dziedzinie fantastyki, przyznawaną przez miłośników fantastyki autorom najlepszych polskich utworów literackich. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania. Po raz pierwszy przyznano ją w 1985 roku – jeszcze pod nazwą ustaloną przez kluby fantastyki na Nagroda Fandomu Sfinks. Pierwszym laureatem był właśnie Zajdel – otrzymał nagrodę za powieść Paradyzja. Ponieważ zmarł, zanim dane mu było ją odebrać, rok później przekazano ją na ręce wdowy, pani Jadwigi Zajdel.Wtedy też zmieniono nazwę na Nagrodę im. Janusza A. Zajdla, a patronat nad nią objęła Jadwiga Zajdel, co roku wręczająca statuetkę laureatom.

Zobacz również: Philip K. Dick, Ed Nash i inni – Rebis zapowiada marzec

Źródlo: Zew Zajdla; ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne Nagrody

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?