The Wall Luxury – nowy 292-calowy telewizor 8K Samsunga

Samsung ogłosił nową wersję The Wall, ogromnego modularnego telewizora MicroLED. Nowa wersja, nazwana The Wall Luxury, ma maksymalną rozdzielczość 8K, tworząc telewizor o wymiarach 292 cali.

Alternatywnie dostępna jest konfiguracja 2K telewizora, która ma zaledwie 73 cale szerokości. The Wall Luxury będzie dostępny od przyszłego miesiąca. The Wall Luxury ma wyższą maksymalną rozdzielczość w porównaniu z poprzednimi prototypami Samsunga MicroLED, ale zajmuje również dużo więcej miejsca. Wersja The Wall, która została pokazana na targach CES, to telewizor 4K MicroLED.

Technologia MicroLED firmy Samsung jest modułowa, co oznacza, że ​​można ją skonfigurować do różnych rozmiarów i rozdzielczości. Moduły łączą się jak Lego. Jednak mimo, że można zwiększyć rozdzielczość całego telewizora, nie można zwiększyć rozdzielczości poszczególnych modułów.

Zobacz również : LG zaprezentowało nowe monitory IPS 144 Hz z czasem reakcji 1 ms

MicroLED to bardzo imponujący nowy rodzaj technologii wyświetlania, który wykorzystuje indywidualne diody LED do tworzenia obrazu, w przeciwieństwie do istniejących telewizorów LED, które po prostu używają ich do tworzenia światła zza warstwy LCD. Oznacza to, że czarne obszary obrazu są całkowicie czarne, ponieważ ich piksele nie emitują żadnego światła. Jest to podobna technologia wyświetlania do OLED, ale nie powinna mieć takich samych wad, jak niższa jasność szczytowa i wypalanie. The Wall Luxury oceniany jest na 100 000 godzin użytkowania.

Samsung nie ogłosił jeszcze cen dla The Wall Luxury, ale przy tych rozmiarach i specyfikacjach prawdopodobnie będzie to kwota nieosiągalna dla przeciętnego użytkownika. 

Źródło: theverge.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor prowadzący

Redaktor prowadzący dział nowe technologie.

Kontakt:
admin@moviesroom.pl
530 313 100

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?