Ultraviolet – zdjęcia z polskiego serialu kryminalnego AXN

Kanał AXN zaprezentował zdjęcia z serialu Ultraviolet, który przedstawi historię tytułowej grupy, której członkowie, kontaktując się ze sobą przez internet, rozwiązują sprawy kryminalne. Serial zapowiada się interesująco, choćby ze względu na współpracę utalentowanych polskich filmowców z amerykańskimi twórcami seriali takich jak Dexter, Czarna lista czy Kości.

John Rossiter, General Manager w SPT Networks Central Europe, zapowiada serial następująco:

Ultraviolet to niezwykły serialowy eksperyment, który łączy w sobie siłę lokalnej produkcji oraz amerykańskie doświadczenie w opowiadaniu historii. Po owocnej współpracy z Opus Film przy serialu Zbrodnia jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem zdjęć do kolejnej wspólnej produkcji dla kanału AXN.

ultraviolet axn3

Ultraviolet inspirowany jest książką Deborah Halber The Skeleton Crew oraz osobistymi doświadczeniami producentki serialu Wendy West. Opowiada historię trzydziestoletniej Oli Serafin, którą osobiste przejścia zmusiły do opuszczenia Londynu i powrotu do rodzinnej Łodzi. Pewnej nocy, prowadząc samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę, z czym nie zgadza się Ola. Decyduje się znaleźć wyjaśnienie na własną rękę i szuka pomocy w Internecie. Znajduje grupę detektywów amatorów, rozwiązujących sprawy, których nie jest w stanie wyjaśnić policja i przyłącza się do nich.

W głównej roli występuje Marta Nieradkiewicz. Partnerować jej będzie Sebastian Fabijański, który wcieli się w Michała Holendra, policjanta  z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego. Ponadto wiadomo, że w serialu wystąpią Agata Kulesza (matka głównej bohaterki), Bartłomiej Topa (komendant policji), Marek Kalita (Henryk Bąk, przyjaciel rodziny Serafinów), Michał Żurawski (Tomek Molak, założyciel grupy Ultraviolet) i Magdalena Czerwińska.

ultraviolet fabijański

Zobacz również: Wywiad z Sebastianem Fabijańskim

Za reżyserię odpowiadają Jan Komasa (Miasto 44, Sala samobójców) i Sławomir Fabicki (Miłość, Zbrodnia 2). W produkcję zaangażowani są także twórcy amerykańscy – producentami wykonawczymi są Wendy West (Dexter, Czarna lista) i Barry Josephson (Kości, Zaczarowana, Bardzo Dziki Zachód). Scenariusz przygotowali Igor Brejdygant, Agnieszka Pilaszewska, Błażej Dzikowski, Filip Kasperaszek i Paulina Murawska.

Zdjęcia do serialu rozpoczęły się w Łodzi 6 czerwca. Za realizację odpowiada Opus Film (Ida, Wymyk, Zbrodnia). Premiera Ultravioletu odbędzie się jesienią w AXN. Pierwszy sezon liczyć będzie 10 odcinków.

ultraviolet axn2

ultraviolet axn

axn ultraviolet

Źródło: axn.pl / ilustracja wprowadzenia: AXN/Opus Film

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?