Będzie grane! – czyli growe premiery czerwca

Świat powoli zaczyna wracać do normalności. Zauważyć możemy to już nie tylko na ulicach, ale także w branży gier. W czerwcu wszystkie oczy skierowane będą oczywiście na Naughty Dog i grę, która ma być zwieńczeniem obecnej generacji konsol – The Last of Us 2. Jednak kontynuacja losów Joela i Ellie to nie jedyna premiera tego miesiąca. Z najciekawszymi pozycjami zapoznacie się poniżej.

 

VALORANT – 2 czerwca

Zobacz również: Polski horror Anthology of Fear z pierwszym gameplay’em i darmowym prologiem

VALORANT to sieciowa strzelanka FPP od studia Riot Games. Gracze stają do walki na niewielkich mapach w dwóch 5-osobowych drużynach. Jako że VALORANT to swego rodzaju połączenie CS:GO oraz hero shooterów, bohaterowie nie tylko posługują się bronią palną, ale także wyjątkowymi umiejętnościami bojowymi. Wpływają one znacząco na styl gry każdej z udostępnionych postaci. Po wersji BETA gra spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem społeczności e-sportowej, przy umiarkowanym entuzjazmie ze strony casualowych graczy.

Platforma: PC.

Command & Conquer Remastered Collection – 5 czerwca

Zobacz również: Nowe gry w usłudze strumieniowej GeForce NOW, w tym Maneater, Saints Row: The Third Remastered oraz Strategic Mind: Blitzkrieg

Command & Conquer – Remastered Collection to odświeżona wersja produkcji z 1995 roku uznawanej za ojca gatunku RTS. W tej strategii czasu rzeczywistego wcielamy się w rolę dowódcy wojsk jednej ze stron konfliktu. Każda z misji opiera się na podobnym schemacie działania: rozbudowie bazy, gromadzeniu surowców oraz wydawaniu rozkazów swoim podwładnym. Ostatecznym celem każdej z misji jest przejęcie lub zniszczenie bazy przeciwnika. Remaster oferuje w pełni odświeżoną warstwę audiowizualną, jednocześnie zachowując niepowtarzalny klimat oryginału.

Platforma: PC

The Elder Scrolls Online Greymoor – 9 czerwca

Zobacz również: Predator: Hunting Grounds – recenzja casualowej zabawy z kosmicznym myśliwym

Greymoor to już czwarty duży dodatek do The Elder Scrolls Online. Dzięki niemu zwiedzimy zachodnią część Skyrim, która została zaatakowana przez niespotykaną plagę Harrowstorms. To jednak nie koniec niebezpieczeństw piętrzących się nad krainą. Prowincja została równocześnie najechana przez Lorda Wampirów i jego mroczne bestie siejąc postrach wśród jej mieszkańców. Gracz stanie przed wyzwaniem zażegnania kryzysu i uwolnienia krainy spod jarzma najeźdźcy.

Platforma: PS4, Xbox One.

The Last of Us 2 – 19 czerwca

Zobacz również: Legendarne naddźwiękowe myśliwce i międzyplatformowe rozgrywki multiplayer od teraz w War Thunder

Pięć lat po pełnej niebezpieczeństw podróży przez wyniszczone epidemią Stany Zjednoczone Ellie i Joel osiedli w Jackson, Wyoming. Życie w prosperującej społeczności tych, którym udało się przetrwać, dało im spokój i poczucie stabilności mimo nieustającego zagrożenia ze strony zarażonych i innych, bardziej zdesperowanych ocalałych. Gdy brutalne wydarzenie zakłóca ten spokój, Ellie wyrusza w drogę, by wywrzeć sprawiedliwą pomstę. Odławiając winnych jeden po drugim, musi zmierzyć się z niszczycielskimi skutkami swoich działań.

Platforma: PS4.

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?