Będzie grane! – czyli growe premiery września

Branża gier zaczyna powoli wybudzać się z pandemiczno-wakacyjnego marazmu. Wrzesień to pierwszy miesiąc od bardzo dawna, w którym doczekamy się kilku naprawdę interesujących premier. Przekonajmy się zatem w jakie tytuły zagramy już we wrześniu!

 

Iron Harvest – 1 września

Zobacz również: SUPERHOT: Mind Control Delete – recenzja gry. Sympatyczny dodatek za dobrą cenę

Za Iron Harvest odpowiada niemieckie studio KING Arts Games, które podjęło się przeniesienia świata wykreowanego prze Jakuba Różalskiego na grę z gatunku RTS. Produkcja czerpie dużą inspirację z bardzo udanej gry RTS, a mianowicie Company of Heroes. Przede wszystkim zaczerpnięty został z tej produkcji system walki, który bardzo ceni odpowiednie usytuowanie jednostek. Ważne będą dla walk osłony, zarówno te naturalne jak i nie, a także uwarunkowanie terenu. W grze zostanie zaimplementowany również system zniszczeń, który stworzy dodatkowe możliwości do manipulowania osłonami dla jednostek. Iron Harvest przedstawi nam trzy kampanie dla jednego gracza, tryb kooperacyjny, a także rozgrywkę sieciową.

Platforma: PC.

Marvel’s Avengers – 4 września

Marvel’s Avengers zaczyna się w Dniu A, kiedy to Captain America Iron Man, Hulk, Black Widow i Thor otwierają zaawansowaną technologicznie kwaterę główną Avengersów w San Francisco, a także ujawniają własny helicarrier zasilany eksperymentalnym źródłem energii. Obchody kończą się tragicznie, gdy katastrofalny wypadek prowadzi do gigantycznych zniszczeń. Obwiniani za wszystko Avengersi rozwiązują grupę. Pięć lat później wszyscy superbohaterowie są wyjęci spod prawa, a świat znajduje się w niebezpieczeństwie. Jego jedyną nadzieją jest ponowne zjednoczenie się Najpotężniejszych Bohaterów Ziemi.

Platforma: PC, PS4, Xbox One.

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 – 4 września

Zobacz również: Destiny 2 – prezentacja nowej mocy żywiołów i podklas

W Tony Hawk’s Pro Skater 1 and 2 połączono wszystkie oryginalne poziomy, zawodników, oldschoolowe tricki i to, co gracze dobrze wspominają z lat 90. i 2000. z nowymi, pięknie odtworzonymi poziomami. Ten wierny remaster obejmie również muzyczne hity z oryginalnej serii, w tym utwór Superman zespołu Goldfinger. Tony Hawk’s Pro Skater 1 and 2 będzie zawierać także ulubione przez fanów rozwiązania znane z innych gier serii, w tym revert, lip tricks, wall plant oraz oryginalne tryby multiplayer, zarówno do rozgrywki online jak i lokalnego, kanapowego grania.

Platforma: PC, PS4, Xbox One.

Mafia: Edycja Ostateczna – 25 września

Mafia: Edycja Ostateczna, czyli pełnoprawny remake kultowej produkcji studia Illusion Softworks z 2002 roku. Gra opowiada historię zwykłego taksówkarza Tommiego Angelo. Przeznaczenie sprawiło, że stał się on człowiekiem mafii, znienawidzonym przez wrogów i zdecydowanym, aby w każdej sytuacji postawić na swoim. Przeżyj gangsterską przygodę, wspinając się po drabinie mafijnej hierarchii. Wkrocz do półświatka Ameryki lat 30. XX wieku i przeżyj intrygującą historię zbrodni, miłości oraz zdrady.

Platforma: PC, PS4, Xbox One.

Baldur’s Gate III – 30 września (wczesny dostęp)

Zobacz również: Marvel’s Avengers – wszystko, co musisz wiedzieć przed premierą!

Seria, która wyniosła na wyżyny nieznane wcześniej studio BioWare i zapewniła mu pozycję giganta, wśród twórców produkcji role-play. Wrota Baldura to jeden z najbardziej klasycznych cRPGów w historii, oparty jest on na zasadach drugiej edycji Dungeons & Dragons. Trzecia część gry została opracowana przez Larian Studios, odpowiedzialne za produkcję Divinity. Akcja gry Baldur’s Gate 3 toczy się około stu lat po wydarzeniach przedstawionych w Tronie Bhaala, czyli dodatku do gry Baldur’s Gate II: Cienie Amn. Miasto zostaje najechane przez Łupieżców Umysłu, którzy zanim zostali przepędzeni zdążyli porwać cześć mieszkańców i zainfekować ich mózgi śmiertelnym zarodkiem.

Platforma: PC.

Ilustracja wprowadzenia: mat. prasowe

Dziennikarz

Entuzjasta kina klasycznego, fan filmów SCI-FI ubiegłego wieku oraz nałogowy konsolowiec.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?