the old guard background Advertisement

TOP 10 – Najlepsze seriale kostiumowe w historii!

Analogicznie do filmów tego gatunku, postanowiliśmy stworzyć również zestawienie najlepszych seriali kostiumowych. Uznaliśmy, że najlepiej będzie, jeżeli damy trochę miejsca również kilku mniej znanym pozycjom, które warte są wzmianki przez wzgląd na świetne odwzorowanie danego okresu. Zapraszamy do lektury!

Zobacz również: Najlepsze filmy kostiumowe


10. Wersal. Prawo krwi

Możecie pamiętać George’a Blagdena z roli Athelstana w Wikingach. Od pewnego czasu można go podziwiać w znacznie większej kreacji, bowiem wcielił się on w Ludwika XIV, jednego z najsłynniejszych królów Francji w historii. „Król Słońce” panował aż 72 lata, czyli więcej niż którykolwiek europejski władca. W serialu bardzo dobrze zrealizowano prawidła ówczesnej epoki, tak samo jak i samą postać króla, który dzięki sprawnej manipulacji, bezwzględności i konsekwencji w działaniu przedłużył życie francuskiej monarchii.

Podobny obraz


9. Rodzina Borgiów oraz Prawdziwa historia rodu Borgiów

Seriale Rodzina Borgiów i Prawdziwa historia rodu Borgiów nie tylko dotyczą historii tych samych bohaterów, ale i reprezentują bardzo zbliżony poziom – rzecz jasna bardzo wysoki. Zarówno jedna, jak i druga produkcja to pasjonująca sagą jednej z najbardziej znanych, okrytych złą sławą rodzin w historii renesansowej Italii przełomu XV i XVI wieku. To swoista kronika dokumentująca nienasyconą żądzę władzy i bogactwa patriarchy rodu Rodriga Borgii (w którego znakomicie wcieli się Jeremy Irons oraz John Doman), dla którego intrygi, korupcja czy skrytobójstwo były naturalnymi działaniami dla osiągnięcia celu.

Podobny obraz


 8. Duma i uprzedzenie

Elizabeth Bennet – młoda, niezbyt zamożna, skromna panna obdarzona dużą osobowością, wdziękiem i dowcipem. Bez pamięci zakochuje się w niej pan Fitzwilliam Darcy (m.in. dzięki tej roli zawdzięcza swoją ogromną karierę Colin Frith) – człowiek bogaty, o wysokiej pozycji społecznej. Bariera społeczna jaka jest między nimi oraz oszczerstwa rzucane na Darcy’ego oddalają możliwość spełnionej miłości. Ponadczasowa opowieść o uczuciach i podziałach społecznych. Fenomenalne kostiumy, charakteryzacje i wyborny humor przepleciony łzami wzruszenia!

Znalezione obrazy dla zapytania Duma i uprzedzenie colin


 7. Klondike

Obraz produkcji samego Ridleya Scotta. W roli głównej znany z Gry o Tron Richard Madden. Serial opowiada o losach dwóch najlepszych przyjaciół z dzieciństwa, Billy’ego i Epsteina, którzy w latach 90. XIX wieku dołączyli do rzeszy ludzi podążających nad rzekę Klondike – ówczesną stolicę gorączki złota, skrytą wśród dziewiczych rejonów Jukonu. To opowieść o walce człowieka z przyrodą pośród krainy bogactwa, które tylko czeka na odkrycie, zmaganiach z nieobliczalną pogodą i trudnymi warunkami życia, ale także o stawianiu czoła innym ludziom. 

Znalezione obrazy dla zapytania Klondike series


 6. Downton Abbey

Serial któremu nikomu nie trzeba przedstawiać! Brytyjski hit kostiumowy z gwiazdorską obsadą wyprodukowany przez telewizję ITV doczekał się aż 6. sezonów, które emitowane były w kilkudziesięciu krajach świata. Osadzony w Anglii, w latach poprzedzających I Wojnę Światową Downton Abbey opowiada historię specyficznej i skomplikowanej społeczności. Zamek, w którym rozgrywa się akcja od pokoleń należy do rodziny Crawleyów, oprócz arystokracji mieszka tam służba, która z zazdrością spogląda na swoich pracodawców. Niektórzy są lojalni i w pełni oddani pracy w Downton, inni zaś są tu tylko tymczasowo i poszukują miłości, przygody lub możliwości na poprawę swojego statusu. 

Znalezione obrazy dla zapytania Downton Abbey


Miłośników seriali kostimowych zapraszamy do odwiedzenia kanału Epic Drama!

preview

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

It pisze:

Nie ma gry o tron?ani Ripper Street? Śmieszne…

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?