TOP 10 – Najlepsze gry karciane!

Wyobraźmy sobie popołudnie bez telewizora, telefonu i komputera. Możliwe? Oczywiście, że tak! Istnieje wiele możliwości, aby w sposób atrakcyjny spędzić swój wolny czas. Jedną z nich są gry karciane, które potrafią zmienić najbardziej ponury dzień w radosny i satysfakcjonujący. Wybraliśmy 10 karcianek, które dostarczyły nam najwięcej rozrywki. Zobaczcie, co wybraliśmy!

Sprawdź również:

Najlepsze gry na telefon

Najlepsze gry planszowe w historii

Najbardziej oczekiwane gry 2018


10. Uno

Tej gry chyba nie przedstawiać, prawda? Talia składa się z kolorowych kart. Uczestnicy otrzymują po 7 kart i gdy pasują one do zestawu, odkładają je „na kupkę. Wygrywa ten kto pozbędzie się wszystkich kart. Oczywiście gdy graczowi pozostanie jedna karta w dłoni, musi on krzyknąć tytułowe UNO, a jeśli tego nie zrobi, musi dobrać dwie dodatkowe karty. Gra UNO zasadami zbliżona jest do makao i dostarcza tyle samo radości, co ona. Gracze, którzy pozbędą się swoich kart znakomicie się bawią, patrząc na wciąż trwającą rywalizację. Dodatkową atrakcją może być karne zadanie dla osoby, która przegrała… Polecam!

how to play uno 1080x640


9. Phase 10

Phase 10 to przede wszystkim rozrywka dla całej rodziny. Dzieli się na 10 etapów i w każdym z nim zawodnicy muszą stworzyć daną sekwencję kart. Wygrywa ten, kto skompletuje jak najszybciej dziesiąte ułożenie. Gra zaprojektowana została przez niemieckiego twórcę Kennetha Johnsona i trzeba przyznać, że zrobił to w sposób solidny i ciekawy. Zasady zbliżone są do popularnego niegdyś remika, co u starszych zawodników może oznaczać sentymentalny powrót do przeszłości. Rywalizacja i dobra strategia stoją tu na pierwszym miejscu. Phase 10 wciąga wszystkich uczestników i dostarcza dobrej zabawy.

210


8. Loża szyderców Black

Loża szyderców Black przeznaczona jest dla starszych zawodników, od 16 roku życia, ponieważ pojawiają się niecenzuralne teksty. Zasady przypominają formę quizu, gdzie zawodnicy wybierają najlepszą ich zdaniem odpowiedź z kart, a Sędzia przyznaje punkty. Reguły, jak sami widzicie są bardzo proste, ale nie to jest w grze najlepsze. Jest ona znakomitą satyrą, komentarzem na aktualne i popularne wydarzenia. Niektóre teksty mogą szokować, ale jeżeli chodzi wam przede wszystkim o dobry humor, to trafiliście idealnie. Loża Szyderców Black jest idealną parodią polityków, blogerów, celebrytów i innych postaci, więc zdecydowanie dostarczy graczom wiele frajdy.

i loza szydercow black


7. Pasjans

Ciekawostka – wiedzieliście, ze ta gra wywodzi się z dawnego obyczaju wróżenia z kart? Rozkładanie kart służyło odczytaniu przyszłych losów danego człowieka. Pasjans to pozycja, która ze względu na swoją popularność musiała się znaleźć na naszej liście. Istnieje w wersji online lub w typowej, z użyciem zwykłej talii kart. W odróżnieniu od pozostałych tytułów, preferowana jest tutaj gra w pojedynkę (choć istnieją odmiany pasjansa, gdzie gra się w więcej osób). O co w niej chodzi? Za pomocą jednej lub kilku talii gracz musi stworzyć daną sekwencję kart, ustawioną w odpowiedniej kolejności. Rodzajów pasjansa jest wiele, a co za tym idzie, liczb sekwencji także, więc uczestnik może sam wybrać, w co może zagrać. Wystarczy mieć tylko co najmniej dwie talie kart, dobre nastawienie i chęć w satysfakcjonujące ułożenie pozycji.

pasjj


6. Założysz się?

Znacie butelkę? Grę, która jest punktem obowiązkowym na większości szkolnych wyjazdów? Otóż Założysz się to jej uporządkowana wersja z różnymi pytaniami lub zadaniami do wykonania. Różnica jest tu taka, że gdy Ty podchodzisz do wyznania, inni gracze obstawiają twój sukces lub porażkę. Zwycięża ten, kto oczywiście zgromadzi najwięcej punktów. Gra dostarcza naprawdę dużo śmiechu, gdy gramy w nią w kręgu przyjaciół. Zadania i pytania są rozmaite, dostarczając dzięki temu ogromnej rozrywki.

zdjecie 53


 5. List miłosny

Żyjemy w dobie smsów, Messengera, Instagrama, Snapchata itp. Kto pamięta teraz o zwykłym, tradycyjnym liście? List miłosny w sentymentalny sposób przypomina nam prawie zapomnianą sztukę epistolografii. Zadaniem graczy jest dostarczenie listu do księżniczki. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ przeciwnicy będą chcieli nam to uniemożliwić, a słabe karty mogą doprowadzić nawet do tego, że list wyląduje w kominku… Pięknie przygotowane graficznie karty przenoszą nas w świat intryg dworskich i tworzą niezapomniany klimat, który sprawia naprawdę wielką przyjemność graczom.

list milosny postacie


4. Boss Monster

Gra przeznaczona dla zawodników od 13 roku życia. Jeśli pragniecie przeżyć niesamowite przygody, to jest to znakomity pomysł. Uczestnicy mają za zadanie zbudować podziemie, aby zwabić i zniszczyć jak największą liczbę poszukiwaczy przygód. I oczywiście osiągnąć główny cel – zostać bossem. Boss Monster inspirowane jest dawnymi grami wideo, co dzięki temu daje w sumie ciekawy retro klimacik. Ilustracje przedstawione na kartach naprawdę przyciągają. Sama rozgrywka często jest nieprzewidywalna i wymaga jest do tego zdolność strategicznego myślenia. Boss Monster polecam jak najbadziej!

nnnnnnn


3. Trucizna

Lubiliście eliksiry z profesorem Snape’m w Hogwarcie? Gra Trucizna może nam w mugolski sposób umożliwić wcielenie się w prawdziwych alchemików. Zasady są proste – są trzy bulgoczące kociołki, i gracze wrzucają do nich karty. Nie można przekroczyć sumy oczek z kart równej 13, ponieważ w takim razie gracz otrzymuje z powrotem całą zawartość kotła. Są to oczywiście potem ujemne punkty w końcowym rozliczeniu gry. Oczywiście jest też parę haczyków, czyli osiem tajemniczych kart, które mogą znacząco wpłynąć i na kociołek i na zawodnika. Trucizna jest bardzo prosta, wizualnie piękna i jest znakomitym rozwiązaniem na pochmurne popołudnie.

m80313


2. Magic the Gathering

Czy lubicie świat magii? Jeśli tak, to ta gra jest zdecydowanie dla Was. Każdy z graczy, który pragnie wziąć udział w zagrywce, musi posiadać własną talię gry. Wciela się w rolę czarodzieja, a głównym celem Magic the Gathering jest pokonanie przeciwnika. Przegrywa ten, kto utraci otrzymane na początku 20 punktów albo zostanie nagle otruty. W takim razie jak wygrać? Istnieje cała gama przedmiotów, zagrań i stworzeń, które mogą nam w tym pomóc. Są to m.in. artefakty, które na stałe wprowadzają jakieś rozwiązania, czy stwory takie jak np. białe, które posiadają zdolności protection, first strike, life link oraz vigilance. Jak sami widzicie, pojawiają się tu fachowe pojęcia, ale z czasem gdy się je opanuje, naprawdę łatwo jest zrozumieć wszystkie zasady gry i opracować własną strategię pokonania przeciwnika. Nie zawsze się ona sprawdza – dochodzi do licznych zwrotów akcji, które zdecydowanie dodają smaku tej pobudzającej wyobraźnię i piekielnie ciekawej grze.

guardians of the galaxy magic the gathering cards banner


1. Poker

I nadszedł czas na naszego niekwestionowanego zwycięzcę! Taka ciekawostka – poker po raz pierwszy opisany został w roku 1834 przez Jonathana H. Greena, choć mógł być znany już wcześniej. To właśnie gra, o której chyba każdy słyszał dzięki prostym regułom i prawdziwej adrenalinie. Skojarzenia mogą być różne – z wielkimi kasynami i grą o wielką stawkę, czy zwykłymi imieninami u kogoś z rodziny, gdzie w ramach rozerwania rozgrywa się kilka partyjek. Wielką frajdę sprawia przede wszystkim domyślanie się, kto ma jakie układy, a oczywiście często jest to bardzo trudne przez tak zwaną „pokerową minę”. I oczywiście satysfakcja gwarantowana, gdy wygrywasz rundę, mając karetę dwójek, a ktoś „tylko” trójkę asów…

range


Sprawdź również:

Najlepsze gry na telefon

Najlepsze gry planszowe w historii

Najbardziej oczekiwane gry 2018

Ilustracja główna: Materiały prasowe

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?