TOP 10 – Najlepsze seriale tureckie!

Seriale tureckie to nie tylko Wspaniałe Stulecie! Turcja bez wątpienia może się pochwalić czymś w świecie kina i telewizji – są to seriale i telenowele będące towarem eksportowym producentów znad Bosforu. Telewizje na całym świecie pokazują produkcje różnorodne gatunkowo, które zdobywają serca widzów. Znajdziemy tu komedie, thrillery, dramaty, telenowele czy produkcje gangsterskie, historyczne i kostiumowe. Oto najlepsze z nich!

10. Elif

Jeden z najpopularniejszych seriali tureckich. Dramatyczne wybory, społeczne przeszkody, sekrety, zwroty akcji, wzruszenia. To wszystko stanowiło o sukcesie historii o 6-letniej Elif, która zostaje rozdzielona z chorą matką, a jej ojczym jest uzależniony od hazardu i chce ją sprzedać, by zdobyć forsę na długi.

Fot. Materiały prasowe

9. Czarna Perła

Historia namiętności, żądzy i zemsty. Odwieczne pytanie: Pieniądze czy miłość? Czarna Perła to małomiasteczkowa opowieść nad malowniczym Morzem Egejskim, w której o serce Hazal walczy dwóch mężczyzn. Historia komplikuje się bardziej, gdy dziewczyna wychodzi za bogatszego i starszego kandydata, a jej były narzeczony planuje zemstę.

Fot. Materiały prasowe

8. Imperium miłości

Telewizyjna adaptacja powieści Nermin Bezmen to epicki serial kostiumowy i melodramatyczna opowieść o rosyjskiej i tatarskiej rodzinie. Jest tu wielka miłość od pierwszego wejrzenia na przeszkodzie, której stoją rodziny aranżujące zakochanym inne małżeństwa, a w tle rozgrywa się wielka historia Turcji i Rosji w pierwszych dekadach XX wieku.

Fot. Materiały prasowe

7. Sezon na miłość

Klasyczna romantyczna telenowela osadzona we współczesności. Widzowie pokochali Sezon na miłość za poplątaną historię miłosną oraz stojącą na drodze głównej bohaterki teściową knującą same intrygi. Do ekranów przykuwały miłosne zawirowania zainteresowanej modą Öykü. Raz kochała bez wzajemności starszego od siebie Mete, a potem jego przyjaciela Ayaza. W telenoweli nie ma jednak lekko i scenarzyści zaserwowali zwrot akcji: wypadek samochodowy i amnezję, po której mężczyźni ruszają ponownie w szranki o Öykü. Jeden musi rozkochać ją w sobie od nowa, drugi traktuje sytuację, jako zrządzenie losu i znak, by związać się z dziewczyną.

Fot. Materiały prasowe

6. Tylko z tobą

Pełna zwrotów akcji telenowela o biznesmenie, który wplątuje się w coraz większą sieć kłamstw. Najpierw ukrywa przed rodziną, że jego żona zapadła w śpiączkę, a gdy zakochuje się i bierze ślub z inną kobietą, budzi się pierwsza wybranka serca.

 

 

Fot. Materiały prasowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Artykuł: Kultowa kradzież, czyli „Tureckie Gwiezdne Wojny”

5.  Ezel

Przebojowa telenowela wykorzystująca elementy thrillera i kina zemsty. Opowieść o zdradzonym przez przyjaciół i ukochaną mężczyźnie, który po sfingowaniu własnej śmierci i przejściu operacji plastycznej wraca z planem zemsty na wszystkich, przez których został wrobiony w zbrodnię i odsiadkę w więzieniu.

Fot. Materiały prasowe

4. Çukur 

Gangsterka w Stambule, czyli najbardziej męski serial w zestawieniu. W produkcji oglądamy rywalizację dwóch grup przestępczych walczących o wpływy i różniących się zasadami w tytułowej dzielnicy słynnego miasta.

Fot. Materiały prasowe

3. Zraniona miłość

Serial historyczno-kostiumowy z gwiazdą Wspaniałego stulecia, który osadzony jest w czasach tureckiej walki o niepodległość. Głównym bohaterem jest Cevdet – żołnierz i kochający mąż. Jako major w osmańskiej armii i patriota idzie na front, lecz odbije się to najego  rodzinie, która powoli rozpada się.

Fot. Materiały prasowe

2. Grzech Fatmagül 

Telewizyjna wersja jednego z głośniejszych i przełomowych filmów tureckich z lat 80-tych. Serial podobnie jak film spełnił rolę i ośmielił kobiety do walki o swoje prawa wbrew zasadom religijnym.  Centralnym punktem fabuły jest poważny temat poruszający problemy społeczeństwa tureckiego oparte o zasady religijne.  Grzech Fatmagul to historia ofiary gwałtu, jej przemiany oraz konsekwencji, które wynikają z opresyjnego wobec kobiet porządku społecznego.

Fot. Materiały prasowe

1. Wspaniałe Stulecie

Najbardziej znany turecki serial. Kostiumowa, wystawna produkcja przedstawiająca kilkadziesiąt lat rządów Sulejmana Wspaniałego przyciągnęła przed ekrany telewizorów miliony widzów na całym świecie, w tym w Polsce. Widzom szczególnie spodobały się intrygi polityczne i dworskie, a w szczególności konflikty między żonami sułtana.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Korona królów – ruszyły zdjęcia do 2. sezonu. W głównej roli nowy aktor!

Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe – kolaż

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

xxxx pisze:

Czarna perła i Elif? Gorszych seriali nie widziałem. Çukur i Grzech Fatmagül to jedyne seriale z tego zestawienia które warto obejrzeć. Gdzie kultowa Kara Sevda? Albo obecnie nadawany Söz, który bije na głowę pozostałe produkcje? Chyba najpopularniejszy i najbardziej kasowy serial zaraz po WS w Turcji. Moim zdaniem też najlepszy.

Xqz pisze:

Czarna perła i Tylko z tobą
NAJLEPSZE! <3 więcej takich seriali

Monis pisze:

Kochani, Wieczna Miłość i Narzeczona ze Stambułu są wartościowymi serialami! Żeby poczuć klimat polecam Miłosne Potyczki oraz Tylko z Tobą

Krysia pisze:

Elif to jest kompletne dno!!!! Fabuła ja i gra aktorów nie do przyjęcia. Dla mnie na pierwszym miejscu Cukur na drugim Wspaniałe Stulecie. Zraniona miłość tez jest niezłym serialem.

Emi pisze:

Kara Sevda – najlepszy !!!

Oxa pisze:

Dokładnie najlepszy ?

xyz pisze:

wspaniałe stulecie najlepsze❤

dorota pisze:

Gdzie Kara Sevda i Dirilis Ertugrul ???jeszcze Soz i Halka, Elif to porażka,Tylko z Tobą też słabee

ja pisze:

Halka jeszcze przecież leci (będzie znowu po wakacjach) i nie warto oceniać jeszcze niedokończonego serialu, podobnie Kara sevda która w Polsce jeszcze trwa.

mishka pisze:

Większość wymienionych w rankingu to klasyczne telenowele, które podbiły serca widzów 🙂 Ostatnio coraz więcej tureckich seriali na Netflixie – https://www.poradniktv.pl/top/najlepsze-tureckie-seriale-dostepne-na-netflixie/43
Obejrzałam Atiye i chyba mogę śmiało Wam polecić. Coś zupełnie innego niż polskie seriale, czy nawet te amerykańskie.

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?