Opowiem Ci o zbrodni – relacja z pokazu z udziałem Olgi Bołądź i Katarzyny Puzyńskiej!

Zawsze chętnie poprzemy wszelkie inicjatywy, które lubią wyłamać się utartym schematom. Dlatego też od samego początku wyrażaliśmy, gdy dowiedzieliśmy się o projekcie Opowiem Ci o zbrodni, Pomysł wyjściowy jest absolutnie znakomity. Poprosić znanych aktorów i równie znanych twórców kryminałów, aby wzięli na warsztat historię prawdziwą. Taką, która zdarzyła się pośród nas. Ze szczegółami możecie zapoznać się TUTAJ. My natomiast mieliśmy okazję przetestować już zarówno część AUDIO całej tej zabawy, jak i na zaproszenie Storytel obejrzeć jeden z odcinków serialu, który można oglądać na CRIME+iNVESTIIGATION POLSAT. Teraz nadszedł czas aby podzielić się wrażeniami.  

Opowiem Ci o zbrodni

fot. Storytel

Pokaz odbył się w warszawskim kinie Atlantic. Wydarzenie uświetnili znakomici goście. Na miejscu były bowiem bohaterki całego zamieszania: Katarzyna Puzyńska, autorka kryminałów znana z serii kryminalnej o Lipowie oraz Olga Bołądź, która była lektorem odcinka. Jedyną kobietą w silnej stawce, czytającą nam w serii Storytel Morderstwo na dziesiątym piętrze. Po projekcji każdy z widzów mógł zadać naszym bohaterkom kilka pytań odnośnie całego przedsięwzięcia. Zapewne jednak Was, jako potencjalnych widzów i słuchaczy bardziej będzie interesować to, co reprezentuje sobą wspomniany odcinek. Już spieszę z relacją. 

Zobacz również: Serial jako audiobook. Czy to przyszłość literatury?

Morderstwo na dziesiątym piętrze to tragedia, która rozegrała się w Bydgoszczy. Sami już po tytule wiecie mniej więcej gdzie, jednak warto zwrócić uwagę na to jak sam odcinek nam o tym opowiada. W przypadku formy audiowizualnej narratorką wprowadzającą nas w tajniki przestępstwa jest pisarka Katarzyna Puzyńska. Opowiadała ona jak dużym stresem było dla niej pojawienie się przed kamerą, jednak efekt, który widzimy na ekranie jest zadowalający. Widać, że na kryminale zjadła zęby, dlatego potrafi bardzo dobrze zdać stylizowaną na dokument relację z miejsca zbrodni. Dodatkowo ładunek emocjonalny zwiększa fakt, iż w filmie uczestniczy także chłopak ofiary, za którego zabita miała wyjść za mąż. Jego relacja, mimo iż przygotowana po tak długim czasie, wciąż potrafi być wstrząsająca. W dodatku odkryte w sprawie drugie dno intryguje. 

Opowiem Ci o zbrodni

fot. Storytel

Szkoda że odcinek jest tak krótki, zostawia bowiem niedosyt i chęć zobaczenia i usłyszenia więcej. Na szczęście to zbrodnia, o której więcej jest na Storytel i więcej jest w internecie, gdzie cały czas można natknąć się na mnóstwo informacji na ten temat. Inscenizacja z odcinka na pewno pobudzi Waszą wyobraźnię, głos Olgi Bołądź w tej relacji zadziała na zmysły, a jeśli będzie Wam mało, to kolejne opowieści za które zabrały się równie znakomite duety będziecie mogli usłyszeć co tydzień na Storytel. Duety Katarzyny Bondy i Piotra Stramowskiego oraz Wojciecha Chmielarza i Szymona Bobrowskiego już są, wspomniana historia z Bydgoszczy tuż za rogiem, a następne co tydzień. W dodatku usługa, tak jak wiele popularnych serwisów streamingowych dotyczących nieco innych mediów, ma swój darmowy okres próbny. Chodź sam wolę wersje papierowe książek, temu projektowi szansę dałem i nie zawiodłem się. Warto bowiem popierać tak oryginalne inicjatywy.

Ilustracja główna: Materiały prasowe Storytel

Redaktor prowadzący działu recenzji filmowych

Od 2015 w Movies Room, od 2018 odpowiedzialny za działalność działu recenzji filmowych. Uwielbia Wesele Smarzowskiego, animacje Pixara i Breaking Bad. A, no i zawsze kiedy warto, broni polskiego kina.

Kontakt pod l.kolakowski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/klient.dhosting.pl/moviesroom/moviesroom.dkonto.pl/public_html/wp-content/themes/moviesroom/single.php on line 209

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?