Brexit – Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego filmu HBO!

Stacja HBO opublikowała oficjalny zwiastun swojego nadchodzącego dramatu pt. Brexit, którego gwiazdą jest utalentowany Benedict Cumberbatch. Obraz zadebiutuje w telewizji już 19 stycznia 2019 roku, w sobotę.

Zobacz również: Then Came You – gwiazda Gry o Tron i sam Ender w nastoletnim komediodramacie! Pierwszy zwiastun!

Rezultat referendum w sprawie Brexitu mającego miejsce latem 2016 roku spowodował polityczne trzęsienie ziemi, które było wynikiem sporych strat w normalnie stabilnej do tej pory Wielkiej Brytanii oraz źródłem dyplomatycznych wstrząsów na całym świecie. Cumberbatch wciela się w Dominica Cummingsa. Mężczyzna stał na czele kampanii Vote Leave. Rory Kinnear z kolei odgrywa Craiga Olivera, czyli dyrektora komunikacji głównego premiera Davida Camerona, oraz szefa kampanii Remain.

Ten prowokacyjny, pełnometrażowy dramat opowiada o osobach, strategiach i waśniach kampanii Leave oraz Remain. Brzmi ciekawie? Taktyka zastosowana w Vote Leave podczas kampanii wykorzystującej przede wszystkim zebrane dane, wpłynęła na historycznie cichy blok wyborczy, który ostatecznie zdecydował o wyniku referendum. Jednak nie był to koniec konsekwencji owego wydarzenia. Jego echo miało znaczenie również w kolejnych wyborach odbywających się na całym świecie.

Brexit wyreżyserował Toby Haynes na podstawie scenariusza Jamesa Grahama.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – HBO

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?