Charlotte Gainsbourg mówi po polsku w filmie Obietnica poranka

Obietnica poranka to francuski film, który jest adaptacją bestsellerowej autobiografii Romaina Gary’ego (Romana Kacewa), wybitnego francuskiego pisarza polskiego pochodzenia. Na potrzeby roli znana z filmów Larsa von Triera Charlotte Gainsbourg nauczyła się polskich linijek dialogowych, a efekty jej pracy obejrzeć można w materiale udostępnionym przez firmę dystrybutorską Aurora Films.

Urodzony w Wilnie pisarz w latach 20. mieszkał z matką Niną Kacew w Warszawie. Jak się okazuje, twórcy Obietnicy poranka postanowili, że sceny z tego właśnie epizodu życia będą wymagać od aktorów rozmów po polsku. Charlotte Gainsbourg, która wciela się w matkę Gary’ego, na potrzeby roli, nauczyła się mówić po polsku, w czym pomagała jej polska aktorka Izabela Gwizdak, znana m.in. z serialu 39 i pół. Nie są to jedyne rodzime akcenty w produkcji. W obsadzie Obietnicy poranka znaleźli się również Paweł Puchalski grający małego Romaina, Katarzyna Skarżanka (Amok, serial Plebania) w roli Anieli, opiekunki chłopca. W epizodach pojawili się też m.in. Marta Klubowicz, Klaudia Trafalska, Jakub Oniszk oraz Piotr Cyrwus, jako policjant z Wilna.

Obietnica poranka zapowiada się jako dosyć przekrojowa biografia jedynego francuskiego powieściopisarza, który dwukrotnie zdobył prestiżową Nagrodę Goncourtów. Film opowie niezwykłą historię Romaina Gary’ego od dzieciństwa w Polsce, przez okres dojrzewania w Nicei, do lat studenckich w Paryżu i ciężkiej służby lotniczej podczas II wojny światowej. W centrum opowieści znajduje się jego relacja z ukochaną matką – zaborczą i ambitną, ale też niesłychanie inspirującą osobą, która w dużej mierze stworzyła Romaina – pisarza.

Zobacz również:Yvonne Strahovski po polsku zachęca do obejrzenia 2. sezonu Opowieści podręcznej

Charlotte Gainsbourg Obietnica Poranka

fot. materiały prasowe

Za reżyserię odpowiada Eric Barbier (W skórze węża). W rolę Romaina Gary’ego (Romana Kacewa) wciela się Pierre Niney, zdobywca Cezara za rolę w Yves Saint Laurent oraz znany polskiej publiczności również z filmów Frantz czy Miłość po francusku.

Wraz z polską premierą filmu, która zaplanowana jest na 20 lipca, ukaże się wznowienie książki Romaina Gary’ego Obietnica poranka. Autobiografia zostanie wydana przez wydawnictwo Prószyński i Ska.

Zobacz również: Magneto śpiewający po polsku! Przesłuchaj utwór z X-Men: Apocalypse!

Źródło: oprac. na podst. informacji prasowej / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?