Diuna – Jason Momoa kolejną gwiazdą prowadzącą rozmowy w sprawie roli!

Przypływ znanych nazwisk kojarzonych z adaptacją tej wybitnej powieści zdaje się nie mieć końca. Tym razem do ekipy być może dołączy sam filmowy Aquaman.

Jason Momoa ma zagrać Duncana Idaho, lojalnego wobec rodu Atrydów mistrza miecza i jednocześnie jedną z ulubionych postaci czytelników arcydzieła Franka Herberta. Póki co aktor prowadzi rozmowy w sprawie roli.

Diuna

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Dobry Omen z datą premiery! Cumberbatch i McDormand dołączają do obsady!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do potwierdzonych członków obsady należą już  Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Dave Bautista i Charlotte Rampling. W filmie mogą też zagrać  Oscar Isaac, Josh Brolin i Zendaya, którzy prowadzą obecnie negocjacje w kwestii swoich ról.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?