Diuna – Stellan Skarsgård głównym czarnym charakterem!

Niedawno posypały się kolejne nazwiska w obsadzie nowej filmowej wersji Diuny. Teraz – po tym, jak ogłoszeni zostali m.in. Dave Bautista i Timothée Chalamet – dołączył do obsady sam Stellan Skarsgård.

Skarsgård ma zagrać Vladimira Harkonnena – przywódcy rodu wrogiego Atrydom, który uknuł spisek przeciwko nim. Obsada jest zatem coraz bardziej obfita w wielkie gwiazdy.

Skarsgård

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Dave Bautista w obsadzie Diuny!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert.

Źródło: The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?