Advertisement

Plastic Man – kolejny bohater komiksowy DC otrzyma solowy film

Plastic Man to tak właściwie człowiek guma. Bohater może rozciągnąć poszczególne części swojego ciała jak chce. Teraz postać znana z komiksów DC otrzyma solowy film, który wyprodukuje Warner Bros.

Scenariusz do produkcji napisze Amanda Idoko, która współpracowała w 2017 roku przy tworzeniu serialu The Mayor. Plastic Man będzie jej drugim scenariuszem do filmu długometrażowe tuż po jeszcze niedokończonym Breaking News in YubaCountyPrzypuszcza się, że przygody bohatera zostaną ukazane w sposób lekki i komediowy, ale na szczegółowe informacje musimy jeszcze poczekać.

Fot: Animation World Network

Zobacz również: Avengers: End Game – analiza zwiastuna

Skąd wziął się Plastic Man? To postać wymyślona przez Jacka Cole’a. Bohater pojawił się już w trakcie wojny, w 1941 roku w komiksach Quality Comics, a 15 lat później został zakupiony przez DC. Jest znany także pod imieniem Patrick “Eel” O’Brian. Miał przestępczą przeszłość, ponieważ działał jako członek gangu. Podczas pewnej nieudanej akcji jego koledzy pozostawili go samego,  postrzelonego i oblanego substancjami chemicznymi. Patrick przeżył i w bonusie zyskał moc, dzięki której może rozciągać swoje ciało do dowolnych rozmiarów. Z tym darem postanowił działać w imię prawa i od tej pory stał się superhero. Bohater pojawiał się już wcześniej w serialach animowanych Liga sprawiedliwych bez granic i Liga młodych.

Źródło: ComingSoon/ Ilustracja wprowadzenia: Variety

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?