the old guard background Advertisement

Fosse/Verdon – oficjalny plakat promujący biograficzną serię o uzdolnionej parze!

Stacja FX opublikowała oficjalny plakat promujący jej limitowaną serię zatytułowaną Fosse/Verdon. Gwiazdą produkcji jest Sam Rockwell wcielający się w legendarnego choreografa, Boba Fosse’a. Na ekranie towarzyszyć mu będzie Michelle Williams w roli Gwen Verdon. Mini seria zadebiutuje ekskluzywnie na platformie FX już 9 kwietnia 2019 roku.

Fot.: FX

Zobacz również: Little – zwiastun przezabawnej komedii fantasy! Regina Hall ponownie zostanie trzynastolatką!

Ośmioodcinkowa seria oparta jest na biografii Fosse’a napisanej przez Sama Wassona, która opowiada historię miłości oraz owocnej współpracy pomiędzy rzeczonym mężczyzną i Gwen Verdon. Tak więc wspomniana kobieta była wspaniałą tancerką występującą na deskach Brodway’u. Fosse z kolei znany jest jako legendarny twórca filmowy. Mężczyzna był również choreografem i reżyserem pracującym na Brodway’u. Jak więc widzicie, prędzej czy później Fosse’a i Verdon po prostu musieli się spotkać. Czyżby przeznaczenie?

Za produkcję wykonawczą projektu są odpowiedzialne następujące gwiazdy: Lin-Manuel Miranda, Steven Levenson, Thomas Kail, Sam Rockwell, Michelle Williams i George Stelzner. Poza tym, rzeczony powyżej Levenson został showrunnerem, jak również napisał scenariusz do odcinka pilotażowego. Jego reżyserią natomiast, zajął się, także wspomniany powyżej, Kail. Aktorka i zarazem tancerka Nicole Fosse, będąca dzieckiem Fosse’a i Verdon, jest współproducentką wykonawczą serii. Warto tutaj wspomnieć, że nad choreografią w projekcie czuwał Andy Blankenbuehler.

Produkcją omawianej serii zajmują się Fox 21 Television Studios i FXP.

Źródło: ComingSoon.net / Ilustracja wprowadzenia – FX

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?