Odwróceni – pierwsze zapowiedzi kontynuacji gangsterskiego serialu TVN

Odwróceni. Ojcowie i córki to kontynuacja popularnego polskiego serialu stacji TVN z 2007 roku. W sieci pojawiły się krótkie spoty gangstersko-kryminalnej produkcji.

Artur Kowalewski, scenarzysta i producent drugiego sezonu Odwróconych, umieścił na Instagramie cztery zapowiedzi serialu. Prezentują one postaci, w które wcielają się Robert Więckiewicz, Wojciech Zieliński, Andrzej Zieliński i Artur Żmijewski.

Zobacz również: Chyłka – Zaginięcie: teaser serialu na podstawie powieści Remigiusza Mroza

Wydarzenia drugiego sezonu rozgrywają się kilkanaście lat później. Blacha i Sikora nie utrzymują już ze sobą kontaktu. „Pruszkowscy” są na wolności, odsiedzieli swoje wyroki i stali się legalni. Stary Pruszków nie istnieje. Ten, który go zlikwidował – komisarz Paweł Sikora jest emerytowanym policjantem. Córka Sikory Lidka (Joanna Balasz) poszła w ślady ojca i jest policjantką w Komendzie Stołecznej. Odwrócony przez Sikorę gangster Blacha, stał się biznesmenem, literatem i jedynym na świecie świadkiem koronnym celebrytą. Wydał kilkanaście książek o mafii, spija śmietankę swojej dawnej złej sławy. Jego córka Kasia (Eliza Rycembel) właśnie skończyła z wyróżnieniem prawo.

Ale nierozwiązane wydarzenia z przeszłości niespodziewanie wracają do bohaterów. Śledztwo w sprawie serii brutalnych morderstw, które mogą mieć związek z przeszłością Blachy i Sikory prowadzi córka Sikory Lidka razem ze swoim partnerem w policji Latą (Tomasz Schuchardt). Komisarz-emeryt Paweł Sikora i gangster-literat Blacha muszą znów zacząć współpracować, żeby przeżyć. Obaj doświadczą najbardziej elementarnego lęku człowieka – o własne dzieci.

Zobacz również: TOP 20 – Najlepsze seriale TVN!

W serialu ponownie wystąpią: Małgorzata Foremniak,  Anna Dereszowska, Wojciech Zieliński, Andrzej Zieliński, Janusz Chabior i Andrzej Grabowski. Do obsady dołączyli: Tomasz Ziętek, Bartosz Gelner, Bartosz Bielenia, Małgorzata Mikołajczak, Mirosław Zbrojewicz i Olaf Lubaszenko.

Za pomysł i scenariusz odpowiadają: Artur Kowalewski, Dariusz Suska, Wojciech Ziemiński. Serial reżyserują Michał Gazda (Odwróceni, Wataha) oraz Jan Holoubek, twórca nowego serialu Rojst. Autorem zdjęć jest Tomasz Augustynek (Odwróceni, Wataha, Prokurator). Producentem jest Artur Kowalewski (Wataha, Prokurator, Odwróceni).

Premiera wiosną 2019 roku w TVN.

Źródło: instagram.com / ilustracja wprowadzenia: TVN

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?