Unorthodox – serial to nie wszystko! Książka w nowym wydaniu!

Najnowsza premiera wydawnictwa Poradnia K, „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów” Deborah Feldman, powraca do czytelników w zmienionej  odsłonie – z serialową okładką. Historią dziewczyny, która opuszcza chasydzką społeczność Brooklynu, zainteresowała się niemiecka aktorka i reżyserka Maria Schrader. Miniserial oparty na wspomnieniach Feldman można już zobaczyć na platformie Netflix.  

W książce śledzimy dzieciństwo i dojrzewanie dziewczyny, skrępowanej nakazami i zakazami obowiązującymi w chasydzkiej społeczności, podporządkowanej religii, tradycji i rodzinie. Bohaterka marzy o osobistej wolności, jest  otwarta i ciekawa świata. Jakiego impulsu potrzebuje, by dokonać radykalnego zwrotu w swoim życiu? To poruszające wspomnienia, a jednocześnie ciekawy obraz egzotycznej ortodoksyjnej tradycji żydowskiej, w dwudziestym pierwszym wieku nadal mocno wpływającej na życie religijnej społeczności.

Deborah Feldman uczestniczyła w pracach nad scenariuszem – bonusem serialu jest  odcinek „Making of”, w którym ją oglądamy. W roli głównej w serialu „Unorthodox” wystąpiła dwudziestoczteroletnia aktorka pochodzenia izraelskiego Shira Haas, znana z innej Netflixowej produkcji zrealizowanej w Izraelu i zatytułowanej „Shtisel”. Obok języka angielskiego w serialu usłyszymy jidysz. Już pojawiają się głosy, że serial to jedna z lepszych produkcji Netflixa i trwają spekulacje, czy powstanie drugi sezon. 

Redaktor naczelny

Założyciel i właściciel Movies Room. Z wykształcenia prawnik i certyfikowany mediator sądowy . Redaktor naczelny, grafik i account manager. Gustuje w kinie rozrywkowym jak i w filmach, po których psychikę trzeba zbierać z podłogi. Fan Batmana, Dartha Vadera, Geralta z Rivii i innych "bad-assów" popkultury.

Odpowiedzialny za koordynacje zespołu, public relations, marketing oraz publicystykę wszystkich działów.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?