Advertisement

Wiedźmin – w 2. sezonie nie pojawią się skoki w czasie

Wiedźmin od platformy Netflix był jednym z najgorętszych tematów przełomu 2019 i 2020 roku. Produkcja dość mocno podzieliła fanów, a do najzacieklej krytykowanych jej aspektów było gwałtowne i słabo sygnalizowane przeskakiwanie w czasie akcji przy centralnych postaciach historii, czyli Geralcie, Yennefer i Ciri.

Choć showrunnerka serialu powiedziała w wywiadzie, że ceni sobie tego typu podejście zapewnia, iż tym razem nie będzie takiego rozrzucania wątków – głównie dlatego, że rzeczona trójka protagonistów już jest połączona. Ma to z drugiej strony dać pole do popisy dla retro- i futurospekcji. Wygląda więc na to, że tym razem będziemy mieli jeden centralny punkt narracji, z którego będą wychodzić kolejne odnogi. Żadnych skoków, a bardziej uporządkowany tryb opowiadania historii.

Lauren S. Hissrich zaznaczyła także szczególne zainteresowanie przeszłością Geralta z Rivii. Tak jak Yennefer miała mnóstwo wymyślonej na potrzeby serialu przeszłości, kultowy wiedźmin najwyraźniej też będzie w podobnej sytuacji. Tym samym sezon drugi zgodnie z przewidywaniami ukaże większą liczbę przedstawicieli zawodowych łowców potworów.

Wiedźmin

kadr z serialu Wiedźmin

Zobacz również: Wiedźmin – nowe informacje związane z rozpoczęciem zdjęć do 2. sezonu

W nowych odcinkach pojawią się gwiazdy pierwszego sezonu, przede wszystkim Henry Cavill (Mission Impossible – Fallout, Człowiek ze stali) odgrywający tytułową rolę wiedźmina, Geralta z Rivii, a także Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer, Freya Allan (Dzień trzeci, Gunpowder Milkshake) jako Ciri oraz Joey Batey (Templariusze, Cormoran Strike), ulubieniec fanów serii, jako Jaskier.

Do obsady drugiego sezonu dołączy Yasen Atour (Young Wallander) w roli Coena, Agnes Bjorn (Potwór) jako Vereena, Paul Bullion (Peaky Blinders) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen (Szybcy i wściekli 9) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross (Dziewczyna z portretu) w roli Lydii oraz świeżo upieczona absolwentka szkoły aktorskiej, Mecia Simson, jako Francesca. Z kolei w rolę Vesemira – mentora wiedźminów, w tym i Geralta – zagra Kim Bodnia.

Pierwszy sezon Wiedźmina liczy osiem odcinków. Serial zadebiutował 20 grudnia 2019 roku na platformie Netflix. Sezon drugi pojawi się w 2021 roku.

Źródło: Collider / ilustracja wprowadzenia: Netflix

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?