Advertisement

Wiedźmin – wiemy, kto zagra księżniczkę Renfri?

Możliwe, że poznaliśmy kolejną aktorkę w Wiedźminie od Netfliksa. Chodzi o Millie Brady, młodą aktorkę, która ma już pewną wprawę, jeżeli chodzi o produkcje kostiumowe (Król Artur: Legenda miecza, serial Upadek królestwa). Wcielić się ma z kolei w Renfri.

Księżniczka Renfri występowała w opowiadaniu Sapkowskiego pt. Mniejsze zło. Miała być opętana z powodu przekleństwa Czarnego Słońca, przez co kazano ją zgładzić. Zamiast tego, stała się krwawą rozbójniczką i ostatecznie przeciwniczką samego Geralta. Brady ma pojawić się w tej roli w pierwszym epizodzie. W scenie z jej udziałem ma się pojawić nagość.

Millie Brady has been cast as Renfri.Source: recapped from witcher

Wiedźmin to ekranizacja serii powieści i opowiadań fantasy autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Głównym bohaterem jest łowca potworów wiedźmin Geralt, a wcieli się w niego Henry Cavill. Oficjalny opis serialu brzmi następująco: „Wiedźmin Geralt, zmutowany łowca potworów, szuka swojego miejsca w świecie, gdzie ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra.”

Zobacz również: Andrzej Sapkowski żąda ogromnych pieniędzy od CD Projektu!

Producentami wykonawczymi serialu są Lauren Schmidt Hissrich, Sean Daniel, Alik Sakharov, Jason Brown, Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko.  Za reżyserię poszczególnych odcinków będą odpowiadać: Alik Sakharov (Gra o Tron, Marco Polo), Alex Garcia Lopez (Luke Cage, Daredevil) i Charlotte Brandstrom (Outlander). Andrzej Sapkowski, twórca książek i postaci Białego Wilka, pełni rolę konsultanta kreatywnego.

Pierwszy sezon liczyć będzie osiem odcinków i zadebiutuje na Netfliksie w 2019 roku.

Źródło: Reddit / Ilustracja wprowadzenia: kadr z serialu Upadłe królestwo

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?