Festiwal Filmowy w Cannes – zobacz oficjalny plakat wydarzenia

71. edycja Festiwalu Filmowego w Cannes rozpocznie się 8. i potrwa do 19 maja. Do wyścigu o Złotą Palmę pozostało zatem już niewiele czasu. Jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych na całym świecie posiada oczywiście swój własny plakat, który zaprezentowany został w sieci. Przedstawia on scenę pocałunku z francuskiego filmu Szalony Piotruś (1965). Bohaterami na plakacie są  Anna Karina i Jean – Paul Belmondo.

cannes

Zobacz również: Cannes 2018 – wiemy już, kto będzie w tym roku przewodniczył jury festiwalu!

Ten prestiżowy, międzynarodowy festiwal odbywa się od 1946 roku w Cannes, które położone jest na Lazurowym Wybrzeżu. Najcenniejszą nagrodą jest Złota Palna i co ciekawe, tylko dwa polskie filmy w całej historii wydarzenia zdobyły te wyjątkowe wyróżnienie. Były to Pianista Romana Polańskiego oraz Człowiek z żelaza Andrzeja Wajdy. Tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes otworzy projekcja filmu z Penelope Cruz i Javierem Bardemem pt. Everybody Knows. Przewodniczącą jury będzie Cate Blanchett.

Źródło: Facebook/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowe technologie

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo

#filmyourstory

Wejdź do świata nowych technologii na: Tech-Room logo
Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?